×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Władze KGHM zapowiadają tzw. przegląd strategii spółki

Prezes KGHM, Tomasz Zdzikot, zapowiedział tzw. przegląd strategii miedziowej spółki, którą poprzedni zarząd przyjął na początku tego roku. Stanie się to jednak po ukonstytuowaniu się całego nowego zarządu Polskiej Miedzi. Być może częściowo pełny skład zarządu poznamy już 24 listopada, gdy zostanie wybrany nowy wiceprezes KGHM ds. aktywów zagranicznych.

W zarządzie KGHM nadal nieobsadzone pozostają dwa stanowiska: wiceprezesa ds. rozwoju i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych. Wcześniej te funkcje pełnili odpowiednio Adam Bugajczuk i Paweł Gruza.

W najbliższy czwartek, 24 listopada, przed południem zbierze się Rada Nadzorcza, by przesłuchać kandydatów na stanowisko wiceprezesa ds. aktywów państwowych. Tego samego dnia zwołano Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. W porządku obrad posiedzenia są kolejne zmiany w składzie Rady Nadzorczej.

Tymczasem prezes KGHM zapowiedział na ostatniej konferencji wynikowej tzw. przegląd strategii spółki, która została przyjęta przez poprzedni zarząd pod kierownictwem Marcina Chludzińskiego.

-Kiedy zarząd ukonstytuuje się już w pełnym składzie chciałbym, abyśmy przystąpili do przeglądu strategii, która została ogłoszona i przedstawiona na początku tego roku. Mówiąc jednak o przeglądzie strategii nie mam oczywiście na myśli żadnych decyzji stanowczych, które miałyby zapaść. Natomiast korzystając z doświadczeń powołanych członków zarządu, jak i tych, których spodziewamy się wkrótce, czyli wiceprezesa ds, rozwoju i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych, chcemy dokonać przeglądu strategii też w kontekście otoczenia makroekonomicznego – zapowiedział na konferencji w Warszawie prezes KGHM, Tomasz Zdzikot.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Rada Nadzorcza odwołała Andrzeja Kensboka z funkcji wiceprezesa KGHM

Andrzej Kensbok został odwołany dziś ze stanowiska wiceprezesa KGHM ds. finansowych. Decyzję podjęła na dzisiejszym posiedzeniu Rada Nadzorcza miedziowej spółki.

Poranne pobudki, msza święta i wieńce pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego

Górnicze pobudki o brzasku dnia pod domami prezesów, oznajmiły mieszkańcom zagłębia miedziowego rozpoczęcie górniczego święta. W Dniu świętej Barbary – patronki górników – w kościele Maksymiliana Kolbe odprawiono uroczystą mszę świętą, a kilka godzin później oddano hołd wielkiemu odkrywcy polskiej miedzi – Janowi Wyżykowskiemu.

Centralna Karczma Piwna KGHM w klimatach kuchennych rewolucji

Za nami pierwsze akcenty centralnych obchodów górniczego święta. Wczoraj spółka KGHM rozpoczęła oficjalne obchody z okazji Dnia Górnika, których zwieńczeniem była Centralna Karczma Piwna. Gospodarzem biesiady były Zakłady Górnicze Polkowice – Sieroszowice.

Specjalne życzenia prezesa KGHM dla górniczej braci

Dziś w Lubinie odbędą się centralne uroczystości KGHM z okazji górniczego święta. W Centrum Kultury Muza zaplanowano akademię, a po niej – pochód Lisa Majora i skok przez skórę. Specjalne życzenia dla górniczej braci wystosował prezes spółki, Tomasz Zdzikot.

KGHM – pracodawca godny zaufania. Nagroda dla miedziowej spółki

Spółka KGHM znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów ogólnopolskiej nagrody: „Pracodawca godny zaufania”. Prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane spółce w kategorii „Edukacja” – za działalność i współpracę z instytucjami, szkołami i organizacjami zajmującymi się nauką, szkoleniami i kształceniem młodych ludzi.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.