×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Wolontariusze KGHM posprzątali zaniedbane mogiły

Tradycyjnie przed okresem Wszystkich Świętych, wolontariusze KGHM posprzątali zapomniane i zaniedbane mogiły. Tym razem uprzątnięto stary cmentarz w Lubinie.

Zaopatrzeni w narzędzia ogrodnicze, wolontariusze KGHM pojawili się na najstarszej nekropolii w Lubinie. W ciągu kilku godzin posprzątali groby, które już od dłuższego czasu nie były pielęgnowane. Zebrano kilka worków śmieci.

– Akcję porządkowania cmentarza w KGHM rozpoczęliśmy już w 2019 roku, ponieważ wśród naszych wartości jest odpowiedzialność, a w przypadku pracowników – wolontariuszy jest to często odpowiedzialność za słabszych, biedniejszych i tych, którzy nie są w stanie zadbać o siebie – mówi Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM.

Wolontariusze przynieśli ze sobą także znicze, które zapalono na posprzątanych już nagrobkach.

 

 
IMG_6824
IMG_6896
IMG_6903
IMG_6919

Wybrane dla Ciebie

Ruszyły zapisy na Bieg o Lampkę Górniczą (ZDJĘCIA)

1000 – taki jest limit osób, które będą mogły w tym roku wystartować w Biegu o Lampkę Górniczą. Warto się pospieszyć, bo wolne miejsca szybko znikają, a bieg już 7 listopada.

Trenują przed Biegiem o Lampkę Górniczą (ZDJĘCIA)

Pierwszy trening dla chętnych, którzy chcą przygotować się do Biegu o Lampkę Górniczą już za nami. Kilkunastu śmiałków pojawiło się dzisiaj w parku Leśnym w Lubinie.

Potrzebne ręce do pracy. Każda pomoc się przyda

Zrobili zakupy, mają zapał i doskonałe pomysły, ale goni ich czas. Wolontariusze KGHM Polska Miedź pomagają rodzinie z Dalkowa. Mama samotnie wychowuje dziewięcioro dzieci, a ich dom wymaga gruntownych prac. I właśnie w tym możecie pomóc!

Dzień Kobiet z wolontariuszami Polskiej Miedzi

Koncert, drobne upominki i dużo radości – wolontariusze z KGHM Polska Miedź z okazji dzisiejszego święta w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów przygotowali kilka niespodzianek dla pensjonariuszek domów pomocy społecznej.

Charytatywna akcja w tłusty czwartek. Kupując pączki pomogą dzieciom

W oddziałach spółki KGHM trwa słodka akcja #PaczekZeSzlachetnymNadzieniem tradycyjnie zorganizowana przez Wolontariat KGHM. Każdy z pracowników kupując pączka za symboliczną kwotę, „dorzuca” się tym samym do szczytnego celu, jakim jest pomoc małym dzieciom.

ZG Rudna obdarowała dzieci z Domu Dziecka w Bolesławcu

Pracownicy Zakładów Górniczych Rudna razem ze swoimi rodzinami zbierali dary, które trafiły już do podopiecznych Domu Dziecka w Bolesławcu.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.