×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Wracają Rodzinne Sportowe Soboty pod auspicjami spółki KGHM

Wraz z początkiem lutego, powracają „Rodzinne Sportowe Soboty”. To cykl imprez rekreacyjnych organizowanych przez spółkę KGHM Polska Miedź. Od teraz, co miesiąc, mieszkańcy zagłębia miedziowego będą mogli aktywnie spędzić czas na grze w piłkę nożną, siatkówkę, spróbować swoich sił nawet w sztukach walki.

Miedziowa spółka od wielu lat wspiera rodziny oferując szeroki wachlarz wsparcia, ale także propozycji spędzenia wolnego czasu zachęcając przy tym do aktywności. Stąd zrodził się pomysł organizacji cyklu imprez pod wspólnym hasłem: „Rodzinne Sportowe Soboty”. Pomaga w tym legnickie koło Związku Dużych Rodzin 3+. Do organizacji przyłączają się lokalne kluby sportowe różnych dyscyplin, m.in. piłki nożnej, sportów walki, siatkówki, badmintona, tenisa stołowego, piłki ręcznej czy koszykówki. Podczas zajęć można także zapoznać się z ofertą klubów fitness lub skorzystać z porad dietetyka.

Do tej pory zorganizowano cztery edycje zajęć, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Kolejna szansa na udział w V Rodzinnej Sportowej Sobocie już 11 lutego w siedzibie Juventus Academy przy ul. Hangarowej w Legnicy. Zapraszamy już od godz. 15.

KGHM realizuje swoją strategię w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju, a szczególne miejsce zajmuje w niej troska o zdrowie i bezpieczeństwo, środowisko i otoczenie, dlatego spółka angażuje się w projekty prospołeczne i prozdrowotne. Poza wsparciem dla zdrowia fizycznego kontynuowany jest Program Przeciwdziałania Depresji, a w ramach jego drugiej edycji mieszkańcy regionu mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami oraz z wykładów tematycznych.

 
rodzinne_sportowe_soboty_plakat

Wybrane dla Ciebie

KGHM zaprosił dziś całe rodziny z dziećmi na sportową sobotę

Kilkadziesiąt osób, głównie rodziców z dziećmi, pojawiło się dziś w obiekcie Juventus Academy przy Hangarowej w Legnicy, by wziąć udział imprezie pod hasłem: „Rodzinne Sportowe Soboty”. To cykl zajęć sportowych i rekreacyjnych pod auspicjami spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Rządowe pieniądze na inwestycje drogowe dla powiatu legnickiego

Rządowe pieniądze szerokim strumieniem znów popłyną do lokalnych samorządów zagłębia miedziowego. Dzisiaj minister w Kancelarii Premiera, Krzysztof Kubów, odwiedził kilka gmin wręczając przedstawicielom lokalnych władz symboliczne czeki.

Nie siedź w domu przed telewizorem, wyjdź i spal kalorie

Po świątecznym, obfitym posiłku, warto spędzić trochę dłużej czasu na świeżym powietrzu. Zachęcamy więc do wyjścia z domu, tym bardziej, że pogoda jest wręcz idealna na świąteczne spacery w gronie rodziny, znajomych i przyjaciół.

Kompletnie pijany kierowca jeździł w Legnicy rozbitym autem

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę, który jeździł sobie po mieście poważnie rozbitym autem. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu opatowskiego miał blisko 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 44-latek stanie przed sądem. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Strażacy z Legnicy ruszyli na południe Francji gasić ogromne pożary

Kilkuosobowa grupa strażaków z Legnicy dołączyła do swoich kolegów z całego Dolnego Śląska do konwoju jadącego do Francji. Pożarnicy są już na miejscu i pomagają swoim francuskim kolegom gasić ogromne pożary domów mieszkalnych, lasów i nieużytków. 

Wyjątkowa uroczystość z okazji 95. urodzin porucznika Uniatowicza

W siedzibie starostwa powiatowego w Legnicy odbyła się piękna uroczystość. Członkowie zarządu powiatu złożyli najserdeczniejsze życzenia Franciszkowi Uniatowiczowi z okazji jego 95. urodzin. Dostojny jubilat jest prezesem Zarządu Koła Miejskiego Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Legnicy.