×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Wstrząs w kopalni Polkowice-Sieroszowice. Górnicy bezpieczni

Około godziny 18 mieszkańcy zagłębia miedziowego odczuli silny wstrząs.  Jak się szybko okazało był to wstrząs sprowokowany. Górnicy są bezpieczni.

Wstrząs zarejestrowano w kopalni Polkowice-Sieroszowice. Hipocentrum znajdowało się na oddziale G-62, a wstrząs miał siłę tzw. siódemki.

Wstrząs był sprowokowany, co oznacza, że w zagrożonym rejonie nie było załogi.

 

Wybrane dla Ciebie

Silny wstrząs w kopalni Polkowice-Sieroszowice. Załoga bezpieczna

Kolejny silny wstrząs w kopalni należącej do KGHM. W godzinach popołudniowych odnotowano wstrząs w ZG Polkowice-Sieroszowice.

Ósemka w kopalni Polkowice-Sieroszowice. Załoga bezpieczna

Tuż przed godziną 19 w całym zagłębiu miedziowym zatrzęsła się ziemia. Choć ciężko w to uwierzyć – górnicy są bezpieczni.

Silny wstrząs w kopalni. Górnicy bezpieczni

Do silnego wstrząsu doszło w kopalni Polkowice-Sieroszowice. Górnicy są bezpieczni.

Silny wstrząs w kopalni Lubin. Górnicy bezpieczni

Do silnego wstrząsu doszło chwilę przed godziną 13 w Zakładach Górniczych Lubin. Jak poinformowały nas służby prasowe KGHM, pracujący pod ziemią górnicy są bezpieczni.

„Piątka” na kopalni Lubin. Sześciu górników wycofano

Chwilę po godzinie 14 doszło do wstrząsu na kopalni Lubin. Na szczęście pracownikom udało się bezpiecznie opuścić rejon zagrożony.

„Piątka” na ZG Lubin. Pracownicy bezpieczni

W sobotę rano doszło do wstrząsu na kopalni Lubin. Była to tzw. „piątka”.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.