×
*** Spółka KGHM ogłosiła wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

Wyjątkowa Gala Noworoczna KGHM. Pełen kościół publiczności

To był wyjątkowy i niesamowity wieczór. W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie zorganizowano przepiękną Galę Noworoczną. Dla licznie przybyłych gości wystąpili Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Sławek Uniatowski przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Szymusia.

Spółka KGHM co roku organizuje dla wszystkich mieszkańców regionu zagłębia miedziowego wyjątkową Galę Noworoczną. To swego rodzaju podziękowanie dla całej załogi Polskiej Miedzi. Tym razem do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zaproszono gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej i opery. Dla gości zaśpiewali m.in. Monika Borzym, Alicja Węgorzewska czy Sławek Uniatowski. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała utworów Zbyszka Wodeckiego, Czesława Niemena oraz polskich kolęd i pastorałek.

-Nasze koncerty noworoczne zawsze organizowane są na niezmiennie wysokim poziomie artystycznym. Jestem dumny, że dzięki inicjatywie KGHM możemy z każdym początkiem nowego roku spotykać się wspólnie i przeżywać niezapomniane wrażenia artystyczne. W imieniu zarządu KGHM chciałbym złożyć wszystkim życzenia noworoczne, w tym 2023 roku, życzę przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności, powodzenia zawodowego i w życiu osobistym. Wszystkiego najlepszego – powiedział do zgromadzonych gości Paweł Piasecki, dyrektor naczelny kopalni ZG Rudna.

Wśród przybyłych gości byli m.in. minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, biskup diecezji legnickiej, Andrzej Siemieniewski.

-Po przerwie związanej z pandemia znów wróciliśmy do koncertów noworocznych organizowanych przez KGHM dla pracowników i wszystkich mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Kościół pod wezwaniem św.  Maksymiliana Kolbe, dzięki uprzejmości księdza prałata Wiesława Migdała a dziś proboszcza Piotra Zawadki, jest znakomitym miejscem, gdzie oprócz światowego repertuaru muzycznego możemy wysłuchać w okresie poświątecznym wspaniałe kolędy. Ciesze się, że także w tym aspekcie odczuwamy odpowiedzialność społeczną KGHM – powiedział nam minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Premiera RP.

W kościelnych ławach zauważyliśmy także Piotra Karwana, szefa klubu PiS w Radzie Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

-KGHM to nie tylko największy pracodawca w regionie, to także mecenas kultury. Wczorajsza gala w stolicy Zagłębia Miedziowego była niesamowita, przepiękne miejsce, wspaniali artyści, liczna widownia -to wszystko sprawiło, że wczorajszy dzień był wyjątkowy i na pewno na długo zapadnie w naszej pamięci – podsumował Piotr Karwan, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

 

Wybrane dla Ciebie

Górnicy testują pod ziemią nowatorską kamizelkę chłodzącą

To może być istna rewolucja. Spółka KGHM testuje nowatorską kamizelkę chłodzącą, którą wykorzystywać będą górnicy w kopalniach Polskiej Miedzi. Prototyp przygotowali specjaliści z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz naukowcy z Państwowego Instytutu Badawczego z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM! Muzyczna sobota

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. Już dzisiaj, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Podwyżka o ponad 13 procent, jednorazowa nagroda za pół roku

Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 13,2 procent, wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 2 tysięcy złotych i przeszeregowanie ponad 20 procent załogi – takie są ustalenia negocjacji płacowych, które przy wspólnym stole wypracowali przedstawiciele zarządu KGHM i delegacje poszczególnych central związkowych działających przy Polskiej Miedzi.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM. Plejada muzycznych gwiazd

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. W najbliższą sobotę w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej. 

Stanowcza reakcja ministerstwa i KGHM po lekturze Gazety Wyborczej

Sporo kontrowersji wywołał tekst Gazety Wyborczej o szerokiej ekspansji spółki KGHM w Chile. Według autora publikacji, dalsze inwestowanie w Ameryce Południowej, wymaga od prezesa miedziowej spółki, Tomasza Zdzikota sporej odwagi, bo… „jego poprzednik był ścigany przez prokuraturę, ABW i upokorzony”. Ministerstwo Aktywów Państwowych, jak i same władze KGHM opublikowały specjalne oświadczenia odpierając ten atak.

Sport

Święta wojna z Lublinem i koronacja mistrzyń Polski. Wszyscy na halę!

22 maja 2024 roku to kolejna data, która zapisze się złotymi zgłoskami w historii lubińskiego szczypiorniaka. Tego dnia zawodniczki KGHM MKS Zagłębia Lubin – po raz czwarty z rzędu a piaty w historii – odbiorą złote medale mistrzostw Polski. Wstęp na halę RCS będzie darmowy, więc zapraszamy do kibicowania.

Na sygnale

Przecierali oczy ze zdumienia. To auto nie powinno wyjechać na drogę

Mandat w wysokości 1 tysiąca złotych i 20 punktów karnych „zarobił” 44-latek, który prowadził busa, który na drodze w ogóle nie powinien się znaleźć. Uwagę mundurowych patrolujących lubińskie ulice zwróciły koła samochodu – przednie niemal nie miały powietrza, a tylne koło było niedokręcone i źle przymocowane.

Rozmaitości

Oficjalne pożegnanie Jarosława Bako. Bramkarska legenda odchodzi

Jarosław Bako, były legendarny golkiper a później trener bramkarzy KGHM Zagłębia Lubin żegna się z miedziowym klubem. Wczoraj, przed pierwszym gwizdkiem meczu z ŁKS Łódź, został oficjalnie pożegnany przez władze klubu. Pamiątkowy canvas wręczył mu dyrektor sportowy, Piotr Burlikowski.