×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Wyjątkowy koncert na 60-lecie KGHM. Gwiazdy na stadionie Zagłębia

To był wyjątkowy koncert. Na stadionie Zagłębia Lubin, na olbrzymiej scenie wystąpili m.in. Justyna Steczkowska, Kasia Moś, Natalia Kukulska, Krzysztof Cugowski i Dawid Kwiatkowski. Było energetyzująco i wspomnieniowo. 

Koncert rozpoczęli dwaj raperzy pracujący na co dzień w kopalniach Polskiej Miedzi: Jelon i Egon. Widzów, którzy licznie przybyli na koncert powitał prezes KGHM.

-60 lat to przynajmniej trzy pokolenia ludzi, którzy pracowali i pracują w KGHM. I właśnie tym koncertem chcemy im podziękować za lata pracy. Kiedy gościłem niedawno na Forum Ekonomicznym w Karpaczu zapytano mnie, jak to się robi, że taka firma, jak KGHM świetnie prosperuje i znakomicie odnalazła się w trudnych warunkach pandemicznych. Odpowiedź jest prosta – to trud i wysiłek całej załogi, górników, hutników i wielu innych osób pracujących w Polskiej Miedzi. Dzisiaj dziękujemy i bawimy się na koncercie – powiedział do publiczności prezes spółki KGHM, Marcin Chludziński.

Artyści wykonali największe przeboje od lat 60. do współczesności. Była to swego rodzaju muzyczna podróż po latach, w których funkcjonuje Polska Miedź. Dla publiczności zaśpiewali Justyna Steczkowska, Natalia Kukulska, Kasia Moś, Krzysztof Cugowski i Dawid Kwiatkowski. Występy przeplatane były multimedialnym pokazem archiwalnych zdjęć i krótkich filmów dokumentalnych.

 

Wybrane dla Ciebie

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła. 50-lecie orkiestry ZG Lubin!

W ubiegłym roku minęło dokładnie 50 lat od powstania górniczej orkiestry kopalni ZG Lubin. Niestety epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany zorganizowania uroczystych obchodów. Świętowanie odroczono zatem o rok i dzisiaj najstarsza orkiestra górnicza Polskiej Miedzi zagrała wyjątkowo hucznie i radośnie. Jak przystało na jubilatkę, były toasty i urodzinowy tort.

Giganci polskiej sceny wystąpią z okazji jubileuszu 60-lecia KGHM

Już w sobotę, 11 września, na stadionie Zagłębia Lubin odbędzie się wielki jubileuszowy koncert KGHM. Na scenie wystąpią prawdziwe muzyczne gwiazdy: Justyna Steczkowska, Krzysztof Cugowski, Natalia Kukulska i Dawid Kwiatkowski. Artyści wykonają największe przeboje z lat, w których rozwijał się świętujący w tym roku 60-lecie miedziowy gigant.

Jubileusz 30-lecia Straży Miejskiej w Polkowicach. Nowoczesna formacja

30 lat temu w Polkowicach powstała Straż Miejska, która z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Była to jedna z pierwszych tego typu formacja w „popeerelowskiej” Polsce. – Społeczeństwo na ogół kojarzy nas z zakładaniem blokad na koła źle zaparkowanych samochodów lub karaniem osób za zaśmiecanie lub niesprzątanie po swoich pupilach. Dzisiaj obalamy te mity. Dzisiaj straż […]

Kibice myślą o tym bez przerwy. Dziś w Lubinie wielkie derby

Na ten pojedynek nikogo specjalnie nie trzeba zapraszać. Punktualnie o godzinie 15. na stadionie w Lubinie rozpoczną się wielkie derby Dolnego Śląska. KGHM Zagłębie podejmie odwiecznego rywala – zespół Śląska Wrocław. Po ostatniej kompromitacji w Płocku, gdzie w strugach deszczu Miedziowi przegrali z Nafciarzami 0:4, atmosfera w szatni Zagłębia jest bojowa. Tym bardziej, że dzisiaj […]

KGHM zaprasza na wyjątkowy koncert. Cugowski, Kukulska, Steczkowska

W ramach jubileuszu 60-lecia istnienia, spółka KGHM Polska Miedź zaprasza swoich pracowników na wyjątkowy koncert muzyczny. Już 11 września, na stadionie Zagłębia Lubin, gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej zaśpiewają największe przeboje z lat, w których rozwijał się świętujący w tym roku 60-lecie miedziowy gigant.

Zaproszenie do Muzycznej Altany

Centrum Kultury „Muza” w Lubinie zaprasza dzisiaj do „Muzycznej Altany” na kolejny koncert. Tym razem dla publiczności zagra zespół „Lub Jazztet” oraz Berenika Ziąber.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.