×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Wyniki produkcyjne i finansowe są dobre – ocenia zarząd KGHM

Zarząd spółki KGHM podsumował wyniki produkcyjne i finansowe za trzy kwartały bieżącego roku. – One są dobre. Mamy wzrost przychodów o 18 procent w stosunku do analogicznego okresu roku 2021 i to jest wynik w mojej ocenie dobry. Zwłaszcza biorąc pod uwagę otoczenie makroekonomiczne – mówił dziś na konferencji wynikowej Tomasz Zdzikot, prezes spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Konferencja prasowa podsumowująca działalność miedziowej spółki za trzy kwartały 2022 roku odbyła się w Sali Notowań warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Oceniając wyniki produkcyjne z jednej strony i finansowe z drugiej, można w największym skrócie powiedzieć, że spółka odnotowała stabilny poziom produkcji miedzi płatnej i wypracowała większy przychód w całej Grupie KGHM.

-Wyniki oceniamy pozytywnie, podobnie jak wskaźnik EBIDTA, który wprawdzie jest niższy, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, ale jest mocny. Zwracam też uwagę, że pozytywnie do EBITDY przyczynił się wynik spółki matki, który jest na plus. Ten minus jest związany z naszymi aktywami zagranicznymi. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z wyników produkcyjnych, które są stabilne i rosnące. Cieszymy się ze wzrostu produkcji srebra. Natomiast rosnący koszt jednostkowy C1 to kwestia przede wszystkim presji kosztowej, zwłaszcza tej związanej z cenami energii – mówił na otwarciu dzisiejszej konferencji wynikowej prezes KGHM Polska Miedź S.A., Tomasz Zdzikot.

Wyniki produkcyjne omówił Marek Świder, wiceprezes KGHM ds. produkcji, natomiast wyniki finansowe przedstawił Andrzej Kensbok, wiceprezes KGHM ds. finansowych.

Szefowie Polskiej Miedzi przypomnieli, że spółka nadal będzie prowadzić inwestycje przyczyniające się do rozwoju spółki. Zakończono m.in. głębienie szybu GG-1, który niebawem zostanie udostępniony. Rozwojowy jest także Program Udostępniania Złoża, w ramach którego prowadzone są nowe odwierty, eksplorowane są nowe obszary.

 
konf2
konf3
konf4

Wybrane dla Ciebie

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Rada Nadzorcza odwołała Andrzeja Kensboka z funkcji wiceprezesa KGHM

Andrzej Kensbok został odwołany dziś ze stanowiska wiceprezesa KGHM ds. finansowych. Decyzję podjęła na dzisiejszym posiedzeniu Rada Nadzorcza miedziowej spółki.

Poranne pobudki, msza święta i wieńce pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego

Górnicze pobudki o brzasku dnia pod domami prezesów, oznajmiły mieszkańcom zagłębia miedziowego rozpoczęcie górniczego święta. W Dniu świętej Barbary – patronki górników – w kościele Maksymiliana Kolbe odprawiono uroczystą mszę świętą, a kilka godzin później oddano hołd wielkiemu odkrywcy polskiej miedzi – Janowi Wyżykowskiemu.

Centralna Karczma Piwna KGHM w klimatach kuchennych rewolucji

Za nami pierwsze akcenty centralnych obchodów górniczego święta. Wczoraj spółka KGHM rozpoczęła oficjalne obchody z okazji Dnia Górnika, których zwieńczeniem była Centralna Karczma Piwna. Gospodarzem biesiady były Zakłady Górnicze Polkowice – Sieroszowice.

Specjalne życzenia prezesa KGHM dla górniczej braci

Dziś w Lubinie odbędą się centralne uroczystości KGHM z okazji górniczego święta. W Centrum Kultury Muza zaplanowano akademię, a po niej – pochód Lisa Majora i skok przez skórę. Specjalne życzenia dla górniczej braci wystosował prezes spółki, Tomasz Zdzikot.

KGHM – pracodawca godny zaufania. Nagroda dla miedziowej spółki

Spółka KGHM znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów ogólnopolskiej nagrody: „Pracodawca godny zaufania”. Prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane spółce w kategorii „Edukacja” – za działalność i współpracę z instytucjami, szkołami i organizacjami zajmującymi się nauką, szkoleniami i kształceniem młodych ludzi.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.