×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Zapraszamy na II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”

KGHM Polska Miedź oraz gminy: Rudna, Grębocice i Polkowice organizują w najbliższą sobotę tj. 24 września na stadionie w Rudnej, II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Biegi odbędą się na dystansach 21, 10 km, a na dystansie 5 km przewidziano zarówno bieg, jak i marsz Nordic Walking.

Całość środków pozyskanych z symbolicznego wpisowego w wysokości min. 20 zł zostanie przekazana na „Ratowanie serduszka Nataszy Michalskiej” – 4 letniej dziewczynki z Rudnej. W trakcie zawodów specjalnie dla najmłodszych uczestników będzie sporo atrakcji, w tym dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, oraz BIEG KRECIKA na dystansach 150 m i 300 m oraz mini Nordic Walking dla dzieci 7-9 lat.
Każdy uczestnik biegu i marszu otrzyma pamiątkowy medal, a zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie, w poszczególnych kategoriach zostaną rozdane nagrody i puchary.

Zapisujemy się przez stronę internetową www.herkules.org.pl wchodzimy w kalendarz imprez i wybieramy II Marsz i Bieg Sąsiedzi Żelaznego Mostu w Rudnej.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej zabawy!

Program zawodów:

godz. 8.00 – 9.45 – biuro zawodów na terenie stadionu w Rudnej;
godz. 10.00 – start Biegu na 21 km;
godz. 11:00 – start Biegu na 10 km i 5 km;
godz. 12:00 – start Nordic Walking 5 km;
godz.12:15 – start BIEG KRECIKA dzieci na 150 i 300 metrów;
ok. godz. 13.30 – meta – plac przy stadionie piłkarskim w Rudnej (odpoczynek, poczęstunek, gry i zabawy integracyjne);
godz. 14:00 – dekoracja zwycięzców
ok. godz. 21:00 – zakończenie imprez.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 
plakat_ą2—bieg krecika

Wybrane dla Ciebie

Pobiegli i pomaszerowali wokół Żelaznego Mostu

Po ciężkim okresie pandemii, udało się zorganizować drugą edycję biegu i marszu pn: „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Dla uczestników biegu przygotowano trasy na odcinkach 21, 10 i 5 kilometrów. Pomaszerowali też nordikowcy na czele z dyrektorem Zakładu Hydrotechnicznego, wójtem Rudnej i wicestarostą polkowickim. Imprezę zorganizowano dzięki wsparciu spółki KGHM Polska Miedź S.A. 

Zapraszamy na II Bieg „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”

KGHM Polska Miedź oraz gminy: Rudna, Grębocice i Polkowice organizują w najbliższą sobotę tj. 24 września na stadionie w Rudnej, II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Biegi odbędą się na dystansach 21, 10 km, a na dystansie 5 km przewidziano zarówno bieg, jak i marsz Nordic Walking.

Marsz i Bieg razem z sąsiadami Żelaznego Mostu. Pomóżmy Nataszy!

W najbliższą sobotę, 24 września, zapraszamy do udziału w drugiej edycji Marszu i Biegu pn: „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Dla najlepszych zawodników czekają okolicznościowe puchary i atrakcyjne nagrody. Można jeszcze się zapisać na imprezę.

KGHM nie ma nic wspólnego ze skażeniem Odry!

W przestrzeni publicznej pojawiły się informacje, które wskazują, że spółka KGHM może być po części odpowiedzialna za skażenie Odry. Chodzi o zrzuty szlamu poflotacyjnego ze zbiornika „Żelazny Most”. – Prowadzimy działalność zgodnie z uzyskanymi pozwoleniami, jesteśmy na bieżąco monitorowani przez wyspecjalizowane służby. Woda technologiczna, która zawiera sól i inne pierwiastki nie jest groźna dla środowiska […]

Droga z Pieszkowic do Żelaznego Mostu jak nowa

Nowa, wyremontowana droga wojewódzka między Pieszkowicami a Żelaznym Mostem gotowa! Nową nawierzchnię położono na odcinku blisko 5 kilometrów. Inwestycję po połowie sfinansowały władze gminy Polkowice i województwo.

Remont drogi Pieszkowice – Żelazny Most

Od dziś do 27 listopada potrwają utrudnienia na odcinku drogi wojewódzkiej pomiędzy Pieszkowicami a Żelaznym Mostem. Drogowcy przystępują tam bowiem do prac remontowych. W związku z zamknięciem tego fragmentu jezdni, zmianie ulegną kursy autobusów linii nr 5 i 30.

Na sygnale

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Rozmaitości

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.