×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Zapraszamy na II Bieg „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”

KGHM Polska Miedź oraz gminy: Rudna, Grębocice i Polkowice organizują w najbliższą sobotę tj. 24 września na stadionie w Rudnej, II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Biegi odbędą się na dystansach 21, 10 km, a na dystansie 5 km przewidziano zarówno bieg, jak i marsz Nordic Walking.

Całość środków pozyskanych z symbolicznego wpisowego w wysokości min. 20 zł zostanie przekazana na „Ratowanie serduszka Nataszy Michalskiej” – 4 letniej dziewczynki z Rudnej. W trakcie zawodów specjalnie dla najmłodszych uczestników będzie sporo atrakcji, w tym dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, oraz BIEG KRECIKA na dystansach 150 m i 300 m oraz mini Nordic Walking dla dzieci 7-9 lat.
Każdy uczestnik biegu i marszu otrzyma pamiątkowy medal, a zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie, w poszczególnych kategoriach zostaną rozdane nagrody i puchary.

Zapisujemy się przez stronę internetową www.herkules.org.pl wchodzimy w kalendarz imprez i wybieramy II Marsz i Bieg Sąsiedzi Żelaznego Mostu w Rudnej.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej zabawy!

Program zawodów:

godz. 8.00 – 9.45 – biuro zawodów na terenie stadionu w Rudnej;
godz. 10.00 – start Biegu na 21 km;
godz. 11:00 – start Biegu na 10 km i 5 km;
godz. 12:00 – start Nordic Walking 5 km;
godz.12:15 – start BIEG KRECIKA dzieci na 150 i 300 metrów;
ok. godz. 13.30 – meta – plac przy stadionie piłkarskim w Rudnej (odpoczynek, poczęstunek, gry i zabawy integracyjne);
godz. 14:00 – dekoracja zwycięzców
ok. godz. 21:00 – zakończenie imprez.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 
plakat_ą2—bieg krecika

Wybrane dla Ciebie

Rusza projekt EKO-Zdrowie. Bezpłatne zajęcia dla nordikowców

Spółka KGHM zaprasza wszystkich miłośników Nordic Walking na jesienną edycję zajęć. Akcja dedykowana jest dla osób po 35. roku życia. Udział w projekcie jest oczywiście bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego radzimy się pospieszyć z zapisami.

Pobiegli i pomaszerowali wokół Żelaznego Mostu

Po ciężkim okresie pandemii, udało się zorganizować drugą edycję biegu i marszu pn: „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Dla uczestników biegu przygotowano trasy na odcinkach 21, 10 i 5 kilometrów. Pomaszerowali też nordikowcy na czele z dyrektorem Zakładu Hydrotechnicznego, wójtem Rudnej i wicestarostą polkowickim. Imprezę zorganizowano dzięki wsparciu spółki KGHM Polska Miedź S.A. 

Zapraszamy na II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”

KGHM Polska Miedź oraz gminy: Rudna, Grębocice i Polkowice organizują w najbliższą sobotę tj. 24 września na stadionie w Rudnej, II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Biegi odbędą się na dystansach 21, 10 km, a na dystansie 5 km przewidziano zarówno bieg, jak i marsz Nordic Walking.

Marsz i Bieg razem z sąsiadami Żelaznego Mostu. Pomóżmy Nataszy!

W najbliższą sobotę, 24 września, zapraszamy do udziału w drugiej edycji Marszu i Biegu pn: „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Dla najlepszych zawodników czekają okolicznościowe puchary i atrakcyjne nagrody. Można jeszcze się zapisać na imprezę.

Nordikowcy z całego świata rywalizują u podnóża Szrenicy. ZDJĘCIA!

U podnóża Szrenicy w Szklarskiej Porębie trwają światowej mistrzostwa Nordic Walking – INWA Nordic Walking World Championships 2022. W rywalizacji udział bierze kilkuset zawodników i zawodniczek z kilkunastu krajów z całego globu. Wśród polskiej reprezentacji jest mocna ekipa z powiatu polkowickiego, głównie z Radwanic i Gaworzyc. Ale są także nordikowcy z Polkowic i Rudnej.

Nordikowcy na start. Mistrzostwa świata w Szklarskiej Porębie

Już dzisiaj w Szklarskiej Porębie rozpoczynają się mistrzostwa świata Nordic Walking. Zawody rozegrane zostaną przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę oraz przyległych trasach narciarskich w Szklarskiej Porębie. W mistrzostwach weźmie udział silna reprezentacja naszego regionu.

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.