×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Zaproszenie na szkolenie z pozyskania funduszy unijnych dla firm

Związek Pracodawców Polska Miedź, Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG, Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego oraz Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr, serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone funduszom unijnym dla firm. Spotkanie otwarte jest dla wszystkich, ale wcześniej trzeba potwierdzić swój udział.

Agenda spotkania prezentuje się następująco:

Fundusze unijne dla firm w ramach budżetu na lata 2021-2027 – Dolny Śląsk, Aleksandra Kukuła, Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy;

Dotacje na rozwój kompetencji pracowników, Joanna Milczarz, Dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego i Usług Finansowych Agencja Rozwoju Regionalnego „ARLEG” S.A;

Dyskusja, konsultacje indywidualne.

Przedsiębiorcy oraz ich pracownicy z obszaru województwa dolnośląskiego będą mogli skorzystać z dotacji na rozwój kompetencji pracowników zgodnie ze zdiagnozowanymi potrzebami pracodawców oraz z usług rozwojowych odpowiadających na ich potrzeby. Wsparcie udzielane będzie z wykorzystaniem popytowego mechanizmu finansowania usług rozwojowych – system popytowy w oparciu o Bazę Usług Rozwojowych.

Maksymalna wartość dofinansowania do szkoleń/usług doradczych/studiów podyplomowych wyniesie do 70%, jeśli przedsiębiorstwo bez względu na jego wielkość spełni jeden z poniższych warunków:

1) przedsiębiorstwo prowadzi działalność przyczyniającą się do rozwoju inteligentnych specjalizacji województwa wskazanych w Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030;

2) usługa rozwojowa kończy się nabyciem i/lub potwierdzeniem kwalifikacji zarejestrowanych w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji lub znajdujących się w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.

Poziom dofinansowania pojedynczej usługi rozwojowej dla jednego przedsiębiorcy lub pracownika wydelegowanego przez przedsiębiorcę: 10 000 PLN netto (z wkładem własnym przedsiębiorcy), bez względu na wartość tej usługi i poziom wsparcia, z zastrzeżeniem limitu wartości dofinansowania umowy wskazanego poniżej.

Maksymalna wartość dofinansowania umowy dla jednego przedsiębiorstwa:

25 000,00 zł dla mikro przedsiębiorcy,

45 000,00 zł dla małego przedsiębiorcy,

65 000,00 zł dla średniego przedsiębiorcy,

100 000,00 zł dla dużego przedsiębiorcy.

Wsparcie będzie polegało na refundacji wydatków poniesionych przez przedsiębiorstwo. Organizatorzy zachęcają do skorzystania z unijnego wsparcia i do udziału w spotkaniu, eksperci udzielą wszelkich informacji o dostępnych programach i dotacjach.

Spotkanie odbędzie się w przyszły wtorek, 18 czerwca, w godz. 12.30 – 14.30. Miejsce: Branżowe Centrum Umiejętności, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 172A (Poligon MCKK, w sąsiedztwie stacji benzynowej Pieprzyk).

FORMULARZ REJESTROWY.

 
fundusze

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.