×
*** Seksafera w regionie. 19-letnia Wiktoria K. podopieczna domu dziecka pomagała innym dziewczynom w utworzeniu kont i umawianiu się z klientami na seks spotkania ***

Zarząd KGHM omówił wyniki za I kwartał. Dobre i solidne

Podczas specjalnej konferencji wynikowej, zarząd spółki KGHM szczegółowo podsumował I kwartał br. Z ogólnego raportu wynika, że kondycja finansowa miedziowego giganta jest dobra, a wyniki produkcyjne satysfakcjonujące. – Jesteśmy zadowoleni z produkcji krajowej, wyniki są solidne, oceniamy je dobrze, choć kształtowały się w trudnym otoczeniu makroekonomicznym – podsumował I kwartał prezes KGHM, Tomasz Zdzikot.

Na spotkaniu z dziennikarzami w Centrali KGHM, członkowie zarządu Polskiej Miedzi szczegółowo omówili wyniki finansowe i produkcyjne osiągnięte w I kwartale br. Już wczoraj KGHM opublikował raport kwartalny, z którego wynika, że pozycja Polskiej Miedzi na rynku metali jest wciąż mocna i stabilna – mimo niesprzyjających warunków makroekonomicznych.

I tak. Skorygowana EBITDA grupy KGHM wyniosła w I kwartale 1,882 mld zł wobec 3,133 mld zł w I kwartale ubr. Przychody grupy KGHM wyniosły natomiast 9,585 mld zł wobec 8,839 mld zł oczekiwanych przez rynek i wobec 8,993 mld zł rok wcześniej. Zysk netto jednostki dominującej wyniósł 163 mln zł wobec 1,9 mld zł zysku w I kwartale ubr. Jednostkowy skorygowany zysk EBITDA spółki w I kwartale wyniósł 1.360 mln zł wobec 1.924 mln zł uzyskanego rok wcześniej.

-To są wyniki, które są wynikami solidnymi. To są wyniki, które oceniamy dobrze, które kształtowały się w bardzo trudnym otoczeniu makroekonomicznym. To są wyniki solidne, stanowiące mocną bazę do projektów inwestycyjnych, Uzyskaliśmy wzrost przychodów w I kwartale 2023 roku, mimo, iż doświadczamy presji kosztowej związanej z cenami energii, wzrostem kosztów pracy, wzrostem kosztów usług. To wszystko wpływa na nasze wyniki, które oceniamy jako dobre, panujemy nad kosztami, panujemy nad sytuacją firmy i oceniamy wyniki jako solidne, zgodne z oczekiwaniami rynku – powiedział prezes KGHM, Tomasz Zdzikot.

Wyniki produkcyjne omówił wiceprezes Marek Świder, finansowe – wiceprezes Mateusz Wodejko, a obecną sytuację na aktywach zagranicznych i w obszarze rozwoju przedstawił wiceprezes Mirosław Kidoń.

Szczegółowe wątki omówionych dziś wyników za I kwartał br. będziemy opisywać w kolejnych naszych publikacjach.

Sześciu poszukiwanych mężczyzn zatrzymali policjanci

Policjanci z legnickiej komendy w czasie służby  zatrzymali sześciu poszukiwanych mężczyzn.

Więzienie za wyłudzenie pieniędzy z KGHM. Jest wyrok!

1,5 roku więzienia dla jednego z oskarżonych i po roku więzienia w zawieszeniu dla pozostałej trójki – taki wyrok zapadł w sprawie czterech pracowników działu normowania w Zakładach Górniczych Lubin. Panowie zostali skazani za wyłudzenia. Swoją działalnością narazili KGHM na stratę prawie 500 tysięcy złotych.

Ruszyła na czerwonym świetle. Nikomu nic się nie stało

Do kolizji dwóch samochodów osobowych doszło dziś przed południem w okolicach kościoła św. Jana Bosko na lubińskim osiedlu Polne. Kierująca renault, 49-letnia kobieta, wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i uderzyła w prawidłowo jadącego kierowcę toyoty.

Nawoływał do zabicia policjanta. Teraz za to odpowie

Zarzuty kierowania gróźb karalnych pod adresem policjanta, znieważenia go oraz nawoływania do zabicia mundurowego usłyszał mieszkaniec powiatu głogowskiego. Mężczyzna na jednym z portali internetowych pod zdjęciem policjanta zamieścił jednoznaczne komentarze. Teraz 39-latkowi grozi kara do trzech lat więzienia.

Zmiana organizacji ruchu w związku z remontem drogi w Piersnej

Kierowcy poruszający się drogą z Żabic w Gminie Grębocice w kierunku Piersnej w Gminie Pęcław muszą przygotować się na utrudnienia.

Piknik charytatywny i turniej OSP. Pomóżmy małemu Kajetanowi

W najbliższą sobotę, 20 kwietnia, na stadionie lekkoatletycznym w Polkowicach odbędzie się wielki piknik charytatywny dla małego Kajetana Januchowskiego. Chłopczyk cierpi na niezwykle rzadką chorobę genetyczną. Pomóżmy mu wszyscy w powrocie do zdrowia!

Sport

Chrobry Głogów w półfinale Orlen Superligi

W trzecim ćwierćfinałowym meczu szczypiorniści Chrobrego Głogów po raz drugi okazali się lepsi od ekipy Azotów Puławy wygrywając we własnej hali 26:24 prowadząc do przerwy 13:11. W półfinale rozgrywek Orlen Superligi, głogowianie zmierzą się z obrońcą mistrzowskiego tytułu – Industrią Kielce. Pierwszy mecz już w sobotę, 20 kwietnia w hali przy Wita Stwosza.