×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Zarząd KGHM skwitowany, dywidenda przyjęta, Rada Nadzorcza wybrana

Blisko siedem godzin trwało dzisiejsze Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki KGHM. Posiedzenie kilkukrotnie wznawiano, stąd wydłużony czas jego trwania. Po wznowieniu obrad, podjęto decyzję o wypłacie dywidendy, udzielono absolutorium zarządowi spółki za ubiegły rad i wybrano nową Radę Nadzorczą XI kadencji.

Dzisiejsze walne zgromadzenie rozpoczęło się od prezentacji zarządu spółki z działalności za ubiegły rok. Szef Polskiej Miedzi, Marcin Chludziński, przedstawił wyniki produkcyjne i finansowe, przypomniał zrealizowane inwestycje i podkreślił znaczenie wdrażania w firmie strategii opartej w dużej mierze na wykorzystywaniu alternatywnych źródeł energii. Po przedstawieniu tej informacji oraz przyjęciu sprawozdań, prowadzący posiedzenie Andrzej Leganowicz, na wniosek przedstawiciela Skarbu Państwa, zarządził przerwę.

Przerwa w obradach miała potrwać do godz. 14, ale o tej godzinie zarządzono jej wydłużenie do godz. 16. O tym czasie wznowiono posiedzenie i przystąpiono do głosowań. Jedną z pierwszych uchwał było przyjęcie rekomendacji zarządu KGHM o wypłacie dywidendy. Akcjonariusze przystali na propozycję zarządu ustalając wysokość dywidendy na kwotę 600 mln zł licząc po 3 zł za każdą akcję. Termin wypłaty ustalono na 14 lipca.

Następnie przyjęto pakiet uchwał absolutoryjnych. Udziałowcy skwitowali zarząd za 2021r. Absolutorium otrzymali także poszczególni członkowie Rady Nadzorczej.

Zgromadzenie powołało też nowy skład Rady Nadzorczej XI kadencji. Członkami Rady zostali wybrani: Piotr Dytko, Robert Kaleta, Katarzyna Krupa, Andrzej Kisielewicz, Agnieszka Winnik – Kalemba oraz Wojciech Zarzycki. Skład RN uzupełniają: Józef Czyczerski, Przemysław Darowski i Bogusław Szarek – przedstawiciele załogi.

 
walne5
walne6

Wybrane dla Ciebie

KGHM nie ma nic wspólnego ze skażeniem Odry!

W przestrzeni publicznej pojawiły się informacje, które wskazują, że spółka KGHM może być po części odpowiedzialna za skażenie Odry. Chodzi o zrzuty szlamu poflotacyjnego ze zbiornika „Żelazny Most”. – Prowadzimy działalność zgodnie z uzyskanymi pozwoleniami, jesteśmy na bieżąco monitorowani przez wyspecjalizowane służby. Woda technologiczna, która zawiera sól i inne pierwiastki nie jest groźna dla środowiska […]

Ratownicy Polskiej Miedzi intensywnie trenują do mistrzostw świata

To najbardziej elitarna jednostka funkcjonująca w strukturach spółki KGHM Polska Miedź S.A. Jej członkowie muszą być zgrani i zdyscyplinowani, tutaj nie ma miejsca na błędy i żadne potknięcia. Ich nadrzędnym celem jest zawsze ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. Ratownicy z JRG-H KGHM intensywnie przygotowują się do kolejnego wyzwania, jakie ich czeka.

Dwa wakaty w zarządzie KGHM. Konkurs na wiceprezesów ogłoszony

Spółka KGHM poszukuje nowych wiceprezesów do spraw aktywów zagranicznych i do spraw rozwoju. Ma to związek z rezygnacją dotychczasowych członków zarządu Polskiej Miedzi: Pawła Gruzy i Adama Bugajczuka. Kandydaci mogą przesyłać swoje CV do siedziby spółki do 29 sierpnia.

Adam Bugajczuk zrezygnował z funkcji wiceprezesa KGHM

Zmian w zarządzie spółki KGHM Polska Miedź S.A. ciąg dalszy. Dzisiaj z funkcji wiceprezesa KGHM ds. rozwoju zrezygnował Adam Bugajczuk. Dymisja została przyjęta przez zarząd. Przypomnijmy, że dwa dni temu ze stanowiska wiceprezesa KGHM ds. aktywów zagranicznych zrezygnował Paweł Gruza. 

Paweł Gruza nie jest już wiceprezesem KGHM. Będą kolejne zmiany?

Paweł Gruza nie jest już wiceprezesem spółki KGHM Polska Miedź S.A. Menedżer złożył wczoraj Radzie Nadzorczej oświadczenie o rezygnacji z zajmowanego stanowisko. Został nowym prezesem banku PKO BP. Nie brakuje jednak spekulacji i pytań, czy rezygnacja Pawła Gruzy to początek zmian w zarządzie… miedziowej spółki?

Milowy krok w kierunku energii jądrowej. Wniosek o SMR-y złożony

Spółka KGHM złożyła w Państwowej Agencji Atomistyki wniosek o ocenę technologii SMR, czyli modułowych reaktorów jądrowych. Budową bloku energetycznego, w którym znajdzie się zestaw sześciu lekkowodnych, ciśnieniowych reaktorów, zajmie się amerykańska firma NuScale, której rekomendację wydał ostatnio prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden.

Sport

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.