×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Zdobywają szczyty, spełniają marzenia. Niezwykła wyprawa na Śnieżkę

To była dopiero wyprawa! Wolontariat KGHM zaprosił podopiecznych stowarzyszenia piłki nożnej osób niepełnosprawnych Amp Futbol Polska do wspólnego wejścia na Śnieżkę. Towarzyszyli im zawodnicy piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin wraz z trenerami i pracownikami klubu.

Z Lubina wyjechali przed ósmą rano, by po półtorej godzinie zameldować się pod Świątynią Wang. Stamtąd oczywiście prowadzi szlak na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy. Wspólnie szli, by zdobyć szczyt i spełnić marzenia: dzieciaki ze sportowej akademii w Zgorzelcu, autystyczna Lili, której rodzice Olimpia i Paweł Burczykowie prowadzą projekt: „Zobaczyć Lili”.

Małym piechurom towarzyszyli zawodnicy Zagłębia Lubin wraz z trenerem Piotrem Stokowcem i pracownikami klubu. Z powodu trudnych warunków na szlaku, cała załoga zdążyła dojść do schroniska Samotnia. Szczęśliwi, bezpiecznie powrócili do Lubina.

 
sniezka2
sniezka3
sniezka4
sniezka5
sniezka6
sniezka7
sniezka8
sniezka9
sniezka10

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.