×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Związki zawodowe siadają z zarządem KGHM do stołu negocjować podwyżki

Sporo emocji i kontrowersji wzbudza uposażenie górników i hutników KGHM po wdrożeniu w życie rządowego programu Polski Ład. Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Polskiej Miedzi wystosował oświadczenie do braci górniczej, w którym skrytykował założenia nowej reformy podatkowej uderzającej w pensje załogi KGHM. Tymczasem za chwilę rozpoczną się negocjacje w sprawie podwyżek dla pracowników. 

Na konta załogi wpłynęła już pensja za grudzień i tzw. czternastka. Reforma podatkowa Polski Ład sprawiła, że wynagrodzenie górników i hutników było „uboższe” o kilkaset złotych. Przedstawiciele Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Polskiej Miedzi wyliczyli, że pracownicy KGHM stracą od 500 do nawet 1500 zł w zależności od ilości przepracowanych godzin. W tej sprawie wydali oświadczenie do załogi.

– Nie możemy przejść wobec tego obojętnie, nie możemy zaakceptować sytuacji, w której na nas przerzuca się skutki wprowadzanej reformy. Nie możemy i nie będziemy stać biernie wobec takiego stanu rzeczy i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by rządzący zrezygnowali z tego niegodziwego podejścia do naszej pracy – czytamy w oświadczeniu MZZPPM.

Tymczasem wkrótce związki zawodowe usiądą z przedstawicielami zarządu KGHM do wspólnego stołu, by negocjować nowe warunki płacowe dla załogi.

-W KGHM Polska Miedź S.A. płace załogi rosną co roku. Pracownicy zgodnie z Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy mają zagwarantowaną podwyżkę wynagrodzeń, z wyrównaniem od stycznia. Tak będzie również w 2022 roku. Za chwilę rozpoczną się negocjacje pracodawcy ze związkami zawodowymi. Oczywiście dialog z stroną społeczną prowadzony jest praktycznie cały rok. Warto też podkreślić, że oprócz zagwarantowanych corocznych podwyżek, pracownicy Polskiej Miedzi otrzymują 13 i 14 pensję oraz dodatkową nagrodę z zysku firmy. Dzięki bardzo dobrym wynikom finansowym zaliczki wypłacone w 2021 roku były najwyższe od wielu lat. W ubiegłym roku z okazji 60-lecia KGHM, pracownicy również otrzymali dodatkową gratyfikację. Załoga KGHM otrzymuje również m.in. ekwiwalent pieniężny na pokrycie wydatków szkolnych dzieci – czytamy w oświadczeniu Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A., które nadesłano do naszej redakcji.

 

Wybrane dla Ciebie

Relacje Inwestorskie KGHM najlepsze w komunikacji spółek z rynkiem

W badaniu poziomu komunikacji spółek Skarbu Państwa z rynkiem inwestorów indywidualnych, Departament Relacji Inwestorskich KGHM zdobył pierwszą nagrodę. Ranking przygotowały wspólnie Izba Domów Maklerskich oraz ogólnopolski dziennik giełdowy Parkiet.

Wielki rodzinny festyn KGHM. Animacje, konkursy, pokazy akrobatyczne

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, na terenach zielonych przed stadionem Zagłębia Lubin, zorganizowano wielki rodzinny piknik. Były konkursy i zabawy z nagrodami, popisy akrobatyczne, warsztaty dla rodziców, pokazy udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Świetne wyniki produkcyjne i finansowe Grupy KGHM za I kwartał 2022r.

Władze KGHM mają powody do satysfakcji. Zarząd ogłosił właśnie raport z wyników finansowych i produkcyjnych za I kwartał 2022r. Jest się czym chwalić, bo miedziowa spółka osiągnęła najwyższą historycznie wartość EBITDA i rewelacyjny poziom przychodów całej Grupy KGHM.

Muzyczna eksplozja w Legnicy. Hutniczy koncert przyciągnął tłumy

To był niesamowity wieczór w Legnicy. Na zakończenie centralnych uroczystości związanych z Dniem Hutnika, KGHM zaprosiła wszystkich mieszkańców miasta na dwugodzinny koncert. Na scenie w rynku wystąpili m.in. Ewelina Lisowska, Kamil Bednarek. Artystom towarzyszyła orkiestra Dziubek Band.

Stacja „karczma piwna”. W górę wznieśmy dzbany…

Ponad dwa lata czekali na tę okazję. Wreszcie. Zwieńczeniem hutniczych, centralnych uroczystości była tradycyjna karczma piwna. Hutnicy i zaproszeni goście bawili się w klimatach… kolei. Biesiada odbyła się w hali RCS w Lubinie.

Centralna akademia hutnicza – życzenia, podziękowania, wyróżnienia

W Centrum Kultury Muza w Lubinie odbyła się dziś centralna akademia z okazji Dnia Hutnika. Podczas uroczystości kilkadziesiąt osób zostało odznaczonych państwowymi odznaczeniami i zakładowymi wyróżnieniami.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.