×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

18-latek miał przy sobie 60 działek marihuany

Policjanci z Legnicy zatrzymali 18-latka, który posiadał przy sobie niemal 60 porcji handlowych marihuany. Młody legniczanin trafił wprost z ulicy do policyjnej celi. Wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Do zatrzymania 18-letniego mieszkańca Legnicy doszło w minioną środę. Nastolatek na widok umundurowanych funkcjonariuszy zrobił się nerwowy i znacznie przyśpieszył kroku. Podejrzliwi policjanci postanowili skontrolować chłopaka.

– Podczas przeszukania 18-latka ujawniono susz roślinny, który poddano badaniu. Jego wynik wskazał, że zabezpieczona substancja to marihuana w ilości niemal 60 porcji handlowych narkotyku. Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania środków odurzających, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – mówi asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

 

Wybrane dla Ciebie

28-letni kierowca jechał po narkotykach i je posiadał

Policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę opla, który posiadał przy sobie marihuanę. Co więcej, 28-latek był pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem. Za jazdę po narkotykach grożą mu 2 lata, a za ich posiadanie – 3 lata pozbawienia wolności.

Wpadł w czasie legitymowania na ulicy

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi pewnemu 21-latkowi z Chojnowa, który posiadał przy sobie środki odurzające. Dzielnicowi znaleźli przy nim niemal 80 porcji handlowych marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnej celi i wkrótce stanie przed sądem.

W worku po karmie dla psa ukrył kilogram marihuany. Grozi mu 12 lat

Na jednym z parkingów przy markecie lubińscy kryminalni zatrzymali 27-latka, który posiadał przy sobie kilogram marihuany. Narkotyki ukryte miał w plecaku, w worku po karmie dla psa. Wprost z ulicy mężczyzna trafił do policyjnej celi. Śledczy przedstawili mu zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz wprowadzanie ich do obrotu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia […]

Zarekwirowali spore ilości narkotyków

Kryminalni z Lubina skonfiskowali ponad 380 porcji metamfetaminy oraz 5 działek marihuany. W sprawie zatrzymano 30-latka, który trafił już do policyjnej celi. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł. Mężczyzna stanie wkrótce przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci skonfiskowali blisko 5 kilogramów marihuany

Ponad 4,7 kilograma marihuany zarekwirowali policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy. W sprawie zatrzymano 34-letniego mężczyznę, który na terenie swojej posesji uprawiał, a następnie przetwarzał konopie indyjskie. Sprawca trafił do policyjnej celi, a decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ukrywał prawie pół tysiąca porcji marihuany

Blisko pół tysiąca porcji rynkowych marihuany ukrywał pewien mieszkaniec Głogowa. 29-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe, dlatego przed sądem odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu 15 lat odsiadki.

Na sygnale

Podpisywali lewe polisy, wyłudzili prowizje, prali brudne pieniądze

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała oszustwa na szkodę jednego z warszawskich towarzystw ubezpieczeniowych. Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 17 osób, wśród nich prezes spółki, członek zarządu i prokurent.