×
*** Do Barbórki zostało jeszcze kilka dni, ale górnicza brać już świętuje w całym zagłębiu miedziowym! ***

19 – dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Lubińscy policjanci spotkali się z wychowankami i opiekunami rodzinnej pieczy zastępczej. Rozmawiali o przemocy wobec najmłodszych i tego jak jej zapobiegać. A przede wszystkim uczulali, że nie można przechodzić obok tego obojętnie.

19 dni – tyle trwa światowa kampania 19 dni przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Głównym organizatorem działania jest Women’s World Summit Foundation. W ramach działań prowadzonych w regionie policjanci z Lubina spotkali się wychowankami rodzinnej pieczy zastępczej i ich opiekunami. W rozmowach z młodzieżą mundurowi poruszyli kilka ważnych tematów.

– Policjanci zwrócili szczególną uwagę na problem agresji i przemocy rówieśniczej. Wiele rodzin, w tym także dzieci, doświadcza przemocy psychicznej i fizycznej w najbliższym otoczeniu. Dramat tych rodzin czasami trwa latami, dlatego, że ofiary nie chcą głośno mówić o swoich problemach – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – W związku z tak trudną tematyką, ale niezwykle ważną, wskazano procedury karne i formy pomocy takim osobom.

Policjanci przypominają mieszkańcom regionu, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubinie uruchomiło strefę specjalistycznego poradnictwa i wsparcia „Razem przeciwko przemocy”. Bezpłatną pomoc znaleźć tu mogą wszyscy mieszkańcy powiatu lubińskiego. Dla osób doznających przemocy, a także dla tych, które podejrzewają, że ktoś im bliski lub znajomy jest jej ofiarą, PCPR uruchomił bezpłatne konsultacje specjalistów:

  • psychologa – w każdy poniedziałek w godzinach 10.00 – 12.00
  • prawnika – w każdy wtorek i czwartek w godz. 13.30 – 15.30;
  • pracownika socjalnego – od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30;
  • pedagog – od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-13:30;
  • terapeuta ds. uzależnień – od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30

WAŻNE – pomoc udzielana jest bezpłatnie!

Wsparcie można uzyskać podczas wizyty w Centrum, przy ul. Składowej 3 w Lubinie, dzwoniąc pod numer 76 847 96 92 lub kontaktując się z PCPR elektronicznie: [email protected] lub on-line: [email protected] W sytuacjach nagłych, kryzysowych istnieje możliwość otrzymania natychmiastowej pomocy specjalistycznej. Grupa wsparcia dla pań spotyka się w siedzibie PCPR w każdą środę o godz. 16. Natomiast warsztaty „Bądź dobrym rodzicem” prowadzone są w każdy poniedziałek od 10 do 11.30.

 
425-164275

Wybrane dla Ciebie

Stwórzcie swoje własne przepiękne pierniczki

Dzieci z Gminy Radwanice mogą już szykować się do warsztatów zdobienia pierniczków. Już 10 grudnia w świetlicy w Przesiecznej będą miały okazje pokazać swoje talenty.

Koncert pamięci Henryka Karlińskiego w stulecie jego urodzin

Już w najbliższą niedzielę, 4 grudnia, zapraszamy do Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy gdzie odbędzie się koncert w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Henryka Karlińskiego – patrona Legnickiego Centrum Kultury oraz założyciela i pierwszego dyrygenta Chóru Madrygał.

Poważne zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu w Rudnej

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na skrzyżowaniu Głogowskiej z ulicą Polną w Rudnej, tuż przy wyjeździe w kierunku Głogowa. Prawdopodobnie kierowca busa wymusił pierwszeństwo przejazdu i uderzył w prawidłowo jadące audi. Poszkodowany kierowca trafił do lubińskiego szpitala.

Zderzenie autokaru z pociągiem pod Ścinawą. Nie żyje kierowca

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym niedaleko miejscowości Orzeszków w powiecie wołowskim. W wyniku zderzenia autokaru z pociągiem, śmierć na miejscu poniósł kierowca pojazdu. Na miejscu trwają czynności wyjaśniające pod nadzorem prokuratora. Ruch pociągów został całkowicie wstrzymany.

Ruiny pałacu w Grębocicach zostały zabezpieczone

Zakończył się kolejny etap prac przy zabezpieczaniu ruin pałacu w Grębocicach. Zabytek ten przyciąga wielu mieszkańców regionu i pozwala sobie wyobrazić jak przez laty wyglądała budowla.

Transferowy hit w Polkowicach. Erica Wheeler wraca na Dąbrowskiego!

Tego chyba się nikt nie spodziewał. Jedna z najlepszych koszykarek świata, Erica Wheeler powraca do Polkowic. Amerykańska gwiazda związała się z polkowickim klubem kontraktem do końca tego sezonu.

Na sygnale

Poważne zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu w Rudnej

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na skrzyżowaniu Głogowskiej z ulicą Polną w Rudnej, tuż przy wyjeździe w kierunku Głogowa. Prawdopodobnie kierowca busa wymusił pierwszeństwo przejazdu i uderzył w prawidłowo jadące audi. Poszkodowany kierowca trafił do lubińskiego szpitala.