×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

26-latek powybijał szyby w dwóch samochodach

Policjanci z Rudnej zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzn oskarżony jest o wybicie szyb i zniszczenie elementów karoserii w dwóch samochodach. 

Do uszkodzenia samochodów doszło z maju tego roku. Od tej pory policjanci z komisariatu w Rudnej pracowali nad ustaleniem sprawców. Szkody poczynione przez winnych właściciel samochodów oszacował na około 7,5 tysiąca złotych.

– Sprawa została umorzona ze względu na niewykrycie sprawcy. Jednak rudnowscy policjanci przy współpracy z krakowskim laboratorium kryminalistycznym powrócili do tego dochodzenia – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Przełomem w sprawie była przesłana z laboratorium opinia, potwierdzająca zgodność materiału dowodowego przesłanego przez funkcjonariuszy, z DNA podejrzanego mężczyzny.

Wyniki specjalistycznych badań pomogły funkcjonariuszom w zatrzymaniu 26-latka, ty bardziej, że na miejscu zdarzenia nie było świadków ani nagrań z monitoringu.

– Pozyskane informacje doprowadziły śledczych do 26-letniego mieszkańca gminy Rudna. Policjanci zatrzymali go w minionym tygodniu. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut zniszczenia mienia – dodaje policjantka. – Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
425-103876
425-103877
425-103879

Wybrane dla Ciebie

Lubinianin stracił 50 tysięcy bo zaufał oszustowi!

56-letni mieszkaniec Lubina zwiedziony obietnicami szybkiego wzbogacenia się oddał oszustom swoje oszczędności. Mężczyzna zainstalował na telefonie aplikację, która dała dostęp do wszystkich haseł złodziejom. Zamiast zarobić, stracił swoje pieniądze.

Jego łupem padało wszystko co mógł szybko sprzedać

Lubińscy policjanci zatrzymali 20 – letniego mieszkańca Lubina. Mężczyzna podejrzany jest o liczne kradzieże sklepowe. Z półek zabierał to co szybko mógł sprzedać. Z kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Za rozboje odpowie teraz przed sądem

Lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał dwóch rozbojów w sklepach na terenie miasta. 20-latekwbiegał do sklepu, rozpylał gaz łzawiąc i kradł co mu wpadło w ręce.

12-latka przyjechała do Lubina spotkać się z… chłopakiem

Kontrolujcie swoje dzieci, sprawdzajcie z kim kontaktują się w sieci – apelują policjanci do mieszkańców regionu. Wszystko przez 12-letnią dziewczynkę, mieszkankę województwa łódzkiego, która przyjechała do Lubina pociągiem. Chciała spotkać się z chłopakiem poznanym w sieci. Tylko zapomniała zapytać rodziców czy jej wolno jechać.

Nie przechodź obojętnie. Ktoś może potrzebować pomocy

Przed nami chłodniejsze dni. Niebawem temperatury spadną poniżej zera. To ciężki czas dla osób, które nie maja dachu nad głową. Dlatego mundurowi z całego regionu apelują – widząc osobę, która może potrzebować pomocy reagujmy.

Uderzył w drzewo i dachował. Nie żyje 38-latek

Tragedia na drodze z Wołowa do Lubina. Nad ranem doszło tam do wypadku, w którym zginął 38-letni kierowca seata.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.