×
*** Koronawirus storpedował rozegranie derbowego pojedynku w ekstraklasie piłkarzy ręcznych. Przypadki COVID-19 wykryto w zespole Chrobrego Głogów *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin z przytupem rozpoczęli świętowanie jubileuszu klubu. Na własnym stadionie pokonali Jagiellonię 3:0 ***

40-latek strzelał z wiatrówki do zwierząt. Śmiertelnie ranił kota

Wyjątkową bezdusznością wykazał się pewien mieszkaniec Głogowa, który dla zabawy śmiertelnie postrzelił z wiatrówki kota. Policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu trzy sztuki broni pneumatycznej wraz z amunicją. 40-latek usłyszał zarzuty o charakterze chuligańskim i znęcania się nad zwierzętami. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna postanowił postrzelać sobie z okien własnej posesji. Z wiatrówki trafił śrutem w kota. Niestety zwierzę nie przeżyło. Martwe zostało znalezione w pobliżu posesji 40-latka.

– Policjanci, którzy zostali powiadomieni o tym fakcie, zastali na miejscu podejrzanego. Miał przy sobie karabinek pneumatyczny. Został zatrzymany i przewieziony do głogowskiej komendy. W toku prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli trzy sztuki broni pneumatycznej należące do 40-latka. Podczas zatrzymania mężczyzna nie chciał podać prawdziwych danych osobowych. Okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 4 miesięcy – relacjonuje st. asp. Łukasz Szuwikowski z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

W chwili popełnienia czynu 40-latek był trzeźwy. Usłyszał zarzuty o charakterze chuligańskim i znęcania się nad zwierzętami. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt podejrzanemu grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 
zabilkota
zabilkota2

Wybrane dla Ciebie

Strzelał do policjantów z wiatrówki. Na szczęście chybił

40-letni mieszkaniec Chojnowa strzelał do policjantów z wiatrówki. Na szczęście chybił i funkcjonariuszom nic się nie stało. Napastnik został obezwładniony i przewieziony do aresztu. Mężczyzna ma jednak na swoim koncie wiele innych przestępstw, za które odpowie teraz przed sądem. Na wniosek prokuratury, sąd aresztował go tymczasowo na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat […]

Strzelał do ludzi z wiatrówki. Został już tymczasowo aresztowany

Lubińscy policjanci zatrzymali 25-latka, który strzelał z wiatrówki do przejeżdżającego pojazdu. W środku samochodu znajdowały się cztery osoby. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kryminalni zabezpieczyli broń pneumatyczną i udowodnili sprawcy jeszcze szereg innych przestępstw. Decyzją sądu, mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Sport

Rozwiązali worek z medalami. Legniccy pływacy na podium

Czternaście medali w tym siedem złotych, trzy srebrne i pięć brązowych wywalczyli pływacy legnickiego Klubu Sportowego WANKAN na basenie 25 metrowym podczas zawodów  w Poznaniu.  Rywalizowało w nich 421 zawodniczek i zawodników z 27 klubów. Najwięcej medali wywalczyła Oliwia Wiesiołek ( trzy złote i srebrny) oraz Borys Kaszubowski ( trzy złote i brązowy).

Na sygnale

Splądrował opuszczony dom, a potem podpalił. Sprawcy grozi 10 lat

W ręce policjantów z Rudnej wpadł 25-latek, który niemal całkowicie splądrował opuszczony dom jednorodzinny. Gdy już nie było co ukraść, bo wyniósł wszystko, podpalił budynek. Mężczyzna podejrzany jest także o ograbienie dwóch niemieckich grobów. Sprawca przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

ZUS wypłaci 14 emeryturę. Dostaną ją emeryci i renciści

W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci dwie dodatkowe emerytury. To będą 13 i 14 emerytura. Ta ostatnia wpłynie na konta seniorów wraz z listopadowym przekazem z ZUS. Dodatkowe wypłaty są naliczane z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku żeby je dostać.