×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

44-latek przebił oponę w ambulansie. Odpowie za chuligaństwo

Lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przebił oponę w karetce pogotowia ratunkowego. W tym czasie medycy udzielali pomocy potrzebującej osobie. 44-latek odpowie przed sądem za wybryk chuligański. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę na osiedlu Świerczewskiego w Lubinie. Około godz. 19. załoga karetki pogotowia pojawiła się na parkingu pod blokiem. Ratownicy weszli do mieszkania, by udzielić pomocy lokatorowi. W tym czasie 44-latek podszedł do ambulansu i przebił jedną z opon. Na szczęście widzieli to świadkowie, którzy powiadomili policję.

– Na miejsce udały się patrole prewencji. Policjanci bardzo szybko ustalili, kto może odpowiadać za ten czyn. Kilka minut później 44-letni mężczyzna był już w rękach mundurowych – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Sprawca usłyszał zarzuty o charakterze chuligańskim.

– Lubinianin nie potrafił w sposób logiczny wytłumaczyć swojego zachowania. Przyznał się do tego czynu. Jak się okazało, był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu – dodaje S. Serafin.

Pogotowie wyceniło straty na około 600 zł.

 

Wybrane dla Ciebie

Ratownicy medyczni zbulwersowani uszkodzeniem ambulansu w Lubinie

Środowisko ratowników medycznych zbulwersowane jest ostatnimi wydarzeniami, do których doszło na osiedlu Świerczewskiego w Lubinie. W momencie, gdy ratownicy pospieszyli z pomocą do jednego z mieszkańców, 44-letni mężczyzna próbował zdemolować ambulans. Sprawca został na szczęście zatrzymany, ale ratownicy mówią wprost, że takie sytuacje są niestety coraz częstsze. 

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.