×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

94-latka uwierzyła fałszywemu policjantowi i straciła pieniądze

Dzisiaj Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka, dlatego to znakomita okazja, by ostrzec wszystkich naszych seniorów przed próbami oszustwa i wyłudzania pieniędzy. Niestety, mimo medialnych i policyjnych apeli, sprawcom wciąż udaje się wyciągnąć od starszych ludzi oszczędności. Ostatnio doświadczyła tego pewna mieszkanka Legnicy.

Do 94-letniej kobiety zadzwonił nieznajomy mężczyzna i podając się za oficera policji, skutecznie przekonał ją, że jej wnuk był sprawcą wypadku, w wyniku którego potrącił ciężarną kobietę.

-Oszust przekazał zaniepokojonej seniorce, że tylko po przekazaniu gotówki, rzekomy wnuk nie zostanie zatrzymany.
Seniorka nie weryfikując informacji, uwierzyła fałszywemu policjantowi i bez wahania przekazała oszczędności zgromadzone w domu nieznanej osobie, która przyszła do mieszkania po gotówkę – relacjonuje asp, Anna Grześków z legnickiej policji.

W ten sposób seniorka straciła 14 tys. zł.

-Apelujemy, aby nie nabierać się na historie opowiadane przez telefon. Nawet te, najbardziej wiarygodne, należy za każdym razem sprawdzić. Informujmy naszych rodziców i dziadków o potencjalnych zagrożeniach. Nauczmy seniorów większej ostrożności w podejmowaniu pochopnych decyzji dotyczących przekazywania środków finansowych. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o pieniądze i nie informują o planowanych działaniach – tłumaczy A. Grześków.

 

Wybrane dla Ciebie

Nie mogła wydostać się z wanny. Pomoc nadeszła po kilkunastu godzinach

Ta historia mogła mieć naprawdę tragiczny finał. 75-letnia mieszkanka Lubina postanowiła wziąć kąpiel, ale potem nie mogła samodzielnie wyjść z wanny. Uwięziona w łazience spędziła kilkanaście godzin. Wołanie na pomoc na szczęście usłyszała sąsiadka, która powiadomiła służby ratunkowe.

75-latka przywłaszczyła sobie cudzy telefon

Kara więzienia grozi pewnej 75-latce z Polkowic, która przywłaszczyła sobie telefon komórkowy pozostawiony przez właściciela na ladzie jednej z aptek. W zatrzymaniu kobiety pomógł monitoring.

75-latka po kilku głębszych za kierownicą hondy

Skrajną nieodpowiedzialnością popisała się pewna 75-letnia kobieta, która po kilku głębszych wsiadła za kierownicę swojej hondy i ruszyła w kierunku domu. Pijaną seniorkę zauważył inny kierowca i powiadomił policję. Wstępne badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Nie dajcie się okraść. Oszuści nie mają wolnego!

Na wnuczka, na pracownika spółdzielni, na policjanta – metod jest mnóstwo. A to dzwoni zapłakana córka, mówi że spowodowała wypadek, potrzebuje gotówki. Ledwo ją rozumiesz, ale chcesz pomóc. Dzwoni wnuczek – miał kolizję, by uniknąć sprawy w sądzie musi zapłacić. Policjant prowadzi postępowanie i prosi cię o pomoc i przekazanie gotówki? Właśnie na chęci niesienia […]

16-latka dała się nabrać. Seniorka w porę zareagowała

16-letnia legniczanka straciła pieniądze i biżuterię, bo została zmanipulowana przez oszustów podających się za policjanta i prokuratora. Na szczęście w porę zorientowała się babcia nastolatki, która wyczuła, że przestępcy próbują wyciągnąć coraz większe sumy.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.