×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Amstaff zaatakował yorka na terenie Psiego Parku w Polkowicach

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło na terenie Psiego Parku przy Ociosowej w Polkowicach. Pies rasy amstaff zaatakował yorka. Właściciele obu psów zareagowali błyskawicznie, ale niestety małego pieska nie udało się uratować. Właściciel amstaffa został ukarany 500-złotowym mandatem i zobowiązał się do zadośćuczynienia z powodu śmierci yorka.

O tym smutnym i przykrym incydencie poinformowali nas czytelnicy naszego portalu. Wiadomo na pewno, że biegający w Psim Parku w Polkowicach amstaff był bez smyczy i kagańca. W pewnym momencie rzucił się na innego psa, rasy yorkshire terrier. Niewielki, łagodny pies w starciu z dużo silniejszym, nie miał właściwie szans. Właściciel amstaffa rzucił się na ratunek i zdołał odciągnąć pupila. York został od razu przewieziony do dyżurującej kliniki weterynaryjnej. Niestety piesek nie przeżył.

-Po otrzymaniu zgłoszenia o tym wydarzeniu, nasz patrol udał się na miejsce. Kobieta z poszkodowanym pieskiem była już w klinice weterynarii. Rzeczywiście, nie udało się uratować czworonoga. Nasi funkcjonariusze ustalili, że pies, który zaatakował yorka, był puszczony w parku luzem, bez smyczy, nie miał też kagańca – relacjonuje Artur Gałuszka, komendant Straży Miejskiej w Polkowicach.

Właściciel amstaffa przeprosił za całe wydarzenie, sam był bardzo zdenerwowany. Zadeklarował właścicielce zagryzionego pieska, że zadośćuczyni wyrządzonej krzywdzie.

-Właściciel psa został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Pies nie był zaczipowany, dlatego został zobowiązany do wykonania tej czynności. Dzisiaj przyniósł nam do komendy zaświadczenie o zaczipowaniu tego psa. Pies posiadał aktualne szczepienia – dodaje komendant polkowickiej Straży Miejskiej.

Polkowicki Psi Park jest jednym z najchętniej uczęszczanych miejsc przez właścicieli psów. Park posiada swój regulamin, z którego wynika, że psy mogą biegać tam bez smyczy, ale obowiązkowo muszą mieć nałożony kaganiec. Dotyczy to przede wszystkim psów dużych i ras powszechnie uważanych za niebezpieczne.

-Był to nieszczęśliwy wypadek. Nikt przecież nie chciał śmierci tego pieska. Właściciel psa był przygnębiony całą tą sytuacją. Na pewno jest to przestroga dla wszystkich właścicieli psów, by pamiętać o zakładaniu kagańca, zwłaszcza, gdy puszczamy nasze pupile luzem – dodaje na koniec komendant Artur Gałuszka.

Wychodząc zatem na spacer ze swoim pupilem zachowajmy zdrowy rozsądek. Zadbajmy o bezpieczeństwo innych osób, zwłaszcza w miejscach publicznych, często uczęszczanych. Trzymajmy psa na smyczy, a gdy chcemy, by się wybiegał, lepiej pamiętajmy o kagańcu.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkali się wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Legnickiego

W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów, w którym udział wzięli gospodarze gmin i miast powiatu legnickiego.

Kulinarne szaleństwa w Wiercieniu. Zapraszamy na Festiwal Zupy!

Ośrodek Kultury Gminy Lubin i Mieczysław Hubka, sołtys Wiercienia w Gminie Lubin, rada sołecka oraz Stowarzyszenia Nasz Wiercień zapraszają na pyszną zupę. Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę, 15 czerwca! Początek imprezy o godzinie 16!

Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny

Uczniowie szkół powiatu polkowickiego zdobyli zaszczytne laury w konkursie pod hasłem: „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy Kresowej rodziny”. Wydarzenie dedykowane było uczniom z trzech województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Laureatom gratulujemy! 

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych. 

Zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami. Teraz staną przed sądem

Mundurowi z komisariatu w Prochowicach przy współpracy z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali trzech mężczyzn. Znaleziono przy nich narkotyki. Cała trójka odpowie za to przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi in kara do 3 lat więzienia.

Pisklaki sokoła wędrownego z HM Głogów i ZWR już mają imiona

Luna, Uncja, Rudna, Flotka, Miedziak i Flotek – takie imiona sokołom wędrownym nadali pracownicy Huty Miedzi Głogów oraz Zakładów Wzbogacania Rud. Przypomnijmy, że ptaki zagnieździły się na kominie HM Głogów oraz na platformie budynku ZWR w Polkowicach.

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.