×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Będąc już po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Są takie zawody, w których praca nie kończy się po ośmiu godzinach. Pokazał to sierżant Piotr Czycz z Wydziału Prewencji lubińskiej komendy, który  jadąc do pracy zauważył auto poruszające się „wężykiem”. Nie spuścił kierowcy z oka i z pomocą kolegów na służbie zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę.

Sierż. Piotr Czycz to funkcjonariusz lubińskiej prewencji. Kiedy jechał do pracy na drodze zauważył samochód marki Volkswagen którego kierowca jechał slalomem.

– Mając uzasadnione podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy zareagował tak, jak gdyby był na służbie. Policjant pojechał za kierowcą i zatrzymał go na pobliskiej stacji paliw – relacjonuje Krzysztof Pawlik z KPP Lubin. – Na miejscu zadzwonił po kolegów będących w służbie, a ci przebadali 29-letniego lubinianina alkomatem.

Okazało się, że podejrzenia policjanta były słuszne – mężczyzna wydmuchał ponad 1,5 promila. Kierowca volkswagena stracił już prawo jazdy. Pojazd zabezpieczono. Za kierowanie na „podwójnym gazie” młodemu lubinianinowi grozi kara do 2 lat więzienia.

– Szybka reakcja naszego kolegi możliwe że zapobiegła tragedii na drodze. Apelujemy do mieszkańców aby reagować na podobne sytuacje. Jeżeli mamy podejrzenie że kierowca może być nietrzeźwy dzwońmy na numer alarmowy 112. W ten sposób wspólnie możemy zadbać o bezpieczeństwo na drodze – dodaje Krzysztof Pawlik.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.