×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Błyskawicznie odnaleźli seniorkę całą i zdrową

Kiedy znika starsza, schorowana osoba czas gra bardzo ważną rolę. Dlatego kiedy mundurowi z Lubina otrzymali zgłoszenie o 80-latce do poszukiwań skierowano najbardziej doświadczonych policjantów. Seniorka została znaleziona błyskawicznie. Już jest pod opieką bliskich.

 

Do akcji poszukiwawczej skierowany został przewodnik psa: sierż. Krystian Winnik, post. Emilia Chmielowska i służbowy pies patrolowo – tropiący Rampa. Poszukiwania nie trwały długo.

Z informacji przekazanych od rodziny mundurowi dowiedzieli się jak kobieta wygląda, jak była ubrana i że może być w niebezpieczeństwie ponieważ cierpi na zaawansowaną demencję – powiedział nam Krzysztof Pawlik z lubińskiej komendy policji. – Po rozpoczęciu poszukiwań, już po kilkunastu minutach funkcjonariusze odnaleźli błąkającą się i słaniającą na nogach kobietę.

Jak się okazało, poszukiwana była zagubiona, nie wiedziała gdzie jest ani jak się tam znalazła.

– Policjanci zadbali o jej nawodnienie i odpoczynek oraz poprosili o pomoc ratowników medycznych, którzy zbadali jej stan zdrowia. Wobec braku konieczności hospitalizacji seniorka trafiła pod opiekę córki i wróciła do domu, skąd wyszła niepostrzeżenie – dodaje policjant.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.