×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Burmistrz Gminy Chocianów noc spędził w areszcie. Miał 2,6 promila

Zatrzymany wczoraj po zdarzeniu drogowym burmistrz Gminy Chocianów noc spędził w areszcie gdzie dochodził do siebie. Dzisiaj mają mu zostać postawione zarzuty. Odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, groźby karalne kierowane w stronę policjantów i znieważenie funkcjonariuszy policji.

 

Przypominamy, że do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17.15 na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Krupińskiego. W kolizji brały udział dwa samochody. Sprawca zdarzenia – jak ustaliliśmy burmistrz Gminy Chocianów – kierował swoim Porsche i najechał na tył stojącego na światłach auta. Kierowcy chwile rozmawiali, ale poszkodowany wyczuł alkohol od sprawcy kolizji. Ten po chwili uciekł z miejsca zdarzenia.

– 39-letni sprawca został zatrzymany w sowim domu na terenie Lubina gdzie ujawniony został również uszkodzony samochód biorący udział w kolizji – powiedział nam Krzysztof Pawlik z lubińskiej komendy policji. – W związku z nietrzeźwością w jakiej się znajdował mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na SOR gdzie pobrano od niego krew do badań. Osoba odmówiła poddania się badaniu na alkomacie. Mężczyzna w trakcie czynności znieważał policjantów zachowując się wulgarnie, arogancko i zadając odstąpienia od dalszych czynności.

Po wytrzeźwieniu burmistrzowi zostaną postawione zarzuty. Badania krwi potwierdziły, że w chwili zatrzymania był pijany – miał 2,6 promila alkoholu we krwi.

– Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego za co grozi wyrok do 3 lat pozbawienia wolności, kierowanie gróźb karalnych pod adresem policjantów by wymusić odstąpienie od działań służbowych również zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz za znieważenie funkcjonariuszy za co grozi do 1 rok pozbawienia wolności – dodaje Krzysztof Pawlik.

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.