×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Burmistrz Tomasz K. z zarzutami karnymi. Grozi mu kilka lat odsiadki

Tomasz K. burmistrz Gminy Chocianów usłyszał dzisiaj zarzuty. Przed sądem odpowiadać będzie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, groźby karalne i znieważanie interweniujących policjantów. Dzisiaj zatrzymany opuści areszt.

Przypomnijmy, że do zatrzymania burmistrza Chocianowa doszło w miniony poniedziałek w godzinach popołudniowych. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że Tomasz K. doprowadził do kolizji drogowej z innym samochodem na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Krupińskiego. Kierowcy rozmawiali przez chwilę, ale kiedy poszkodowany wyczuł od Tomasz K. alkohol i zawiadomił o tym policję, sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia.

Mundurowi zatrzymali go w mieszkaniu na terenie Lubina. Kiedy Tomasz K. odmówił poddania się badaniu alkomatem, został przewieziony na SOR celem pobrania krwi do badań. Wynik wskazał 2,6 promila alkoholu we krwi. W przyszłym tygodniu znane będą pozostałe wyniki badań toksykologicznych.

Jednak kierowanie po wypiciu alkoholu, to niejedyne problemy, z jakimi będzie musiał się teraz zmierzyć burmistrz K.

– Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, za co grozi wyrok do 3 lat pozbawienia wolności, kierowanie gróźb karalnych pod adresem policjantów, by wymusić odstąpienie od działań służbowych również zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz za znieważenie funkcjonariuszy, za co grozi do jednego roku pozbawienia wolności – powiedział nam Krzysztof Pawlik z lubińskiej komendy policji.

Tomasz K. nie przyznał się do winy, odmówił również składania wyjaśnień w sprawie. Dzisiaj opuścił areszt.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.