×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Butelka wódki „kosztowała go” ponad 17 tysięcy złotych

W trakcie imprezy zabrakło alkoholu. Zdarza się. Ale mieszkaniec Gminy Rudna nie spodziewał się, że prosząc znajomą o zakup jednej butelki straci ponad 17 tysięcy złotych!

76 – tyle zarzutów usłyszała 34-latka z Powiatu Lubińskiego. Kobieta została oskarżona o kradzież, włamanie i usiłowanie kradzieży, przywłaszczenie i posługiwanie się dokumentem innej osoby.  Gdyby tego było mało, kobieta „pracowała” na te zarzuty zaledwie pięć dni.

Policjanci z Rudnej zatrzymali 34-latkępo tym, jak na komisariat zgłosił się pokrzywdzony mężczyzna. Przyznał, że kilka dni wcześniej brał udział w imprezie zakrapianej alkoholem i kiedy tego ostatniego zabrakło poprosił znajomą by poszła do sklepu i kupiła… butelkę wódki. Mężczyzna powierzył jej kartę płatniczą i podał PIN.

– 34 – letnia, zaradna mieszkanka powiatu lubińskiego, długo nie zastanawiała się i chętnie kartę przyjęła. Butelkę wódki przyniosła, lecz kartę płatniczą już „zapomniała” zwrócić – powiedział nam Krzysztof Pawlik z KPP Lubin. – Kobieta w pięć dni dokonała blisko 70 transakcji płatniczych bez wiedzy i zgody właściciela, uszczuplając jego budżet o kwotę 17 646 złotych. Zatrzymał ją dopiero bankomat który wciągnął już pustą, zablokowaną kartę.

To jednak nie koniec! 34-latka nie dość, że ogołociła konto mężczyzny, to jeszcze w trakcie imprezy korzystała z jego telefonu i wychodząc „zapomniała” go zwrócić.

– W trakcie zatrzymania przy kobiecie zabezpieczono telefon komórkowy pokrzywdzonego a ponadto mnóstwo paragonów i wydruków z wypłat z bankomatów – dodaje policjant. – Obszerny materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na postawienie podejrzanej w sumie 76 zarzutów dotyczących między innymi kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem, przywłaszczenia oraz  posługiwania się dokumentem innej osoby, za co grozi kolejno do 10, do 3 i do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Wybrane dla Ciebie

Wyzywał, zastraszał, groził swojej matce śmiercią

28-letni mieszkaniec Lubina trafił za kratki po tym jak jego matka wezwała policję. Okazało się, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad starszą kobietą.

Maluchy wiedzą jak poruszać się po drodze bezpiecznie

Lubińscy policjanci odwiedzili przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

Po narkotykach i z zakazem wsiadł za kółko

Lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który nie dość że był po narkotykach to prowadził samochód. Szybko okazało się, że to dopiero początek listy zarzutów pod jego adresem. W niedzielny wieczór mundurowi zatrzymali 49-latka, który na haju wsiadł za kółko. Jego postawa ewidentnie wskazuje, że przepisy prawa mało go interesują. – Policjanci wydziału prewencji lubińskiej komendy zatrzymali […]

Za zaśmiecanie lasu grozi wysoka kara

Policjanci często współpracują z leśnikami. Kontrolując parki i lasy często natrafiają dzikie wysypiska śmieci. Każdego kto pozbywa się swoich śmieci w lasach może spotkać sroga kara.

Lubińscy policjanci uratowali życie mężczyźnie

Mariusz Konaniec i Tomasz Górka to dwaj policjanci z Lubina, którzy zostali bohaterami. W trakcie pracy na ulicach miasta zauważyli osuwającego się na ziemię mężczyznę. Nie zastanawiając się długo ruszyli mu na pomoc.

Robili zapasy na majówkę. Kradli na oczach policjanta

Samochód pełny skradzionego alkoholu oraz dwaj 25-latkowie – policjanci zLubina zatrzymali złodziei, którzy ewidentnie szykowali się na majówkowe szaleństwo. Zapomnieli tylko zapłacić za towary.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.