×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Chciała zainwestować i zarobić, a straciła swoje oszczędności

Legniccy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki, która przyznała, że chcąc zainwestować w sieci została oszukana i straciła 50 tysięcy złotych.

 

Jak to często bywa, legniczanka serfując w sieci natrafiła na reklamę obiecującą szybki zysk przy niewielkich kosztach. By móc zainwestować kobieta zalogowała się na portal podany przez oszusta i wprowadziła swoje dane.

– Następnie musiała przelać 322 zł i wykupić pakiet premium za 190 euro. Następnie oszust kazał kobiecie zapłacić podatek 198 euro. Po chwili kobieta dostała informację, że ma 19500 euro, ale pieniądze zostały zablokowane przez Urząd Celny i aby odblokować pieniądze musi zapłacić 790 euro, po chwili okazało się, że to nie wystarczy i musi przelać jeszcze 1500 zł, kolejno 800 euro, 510 euro, 1100 euro, 620 euro i 310 euro – wylicza Jagoda Ekiert, oficer prasowy KMP Legnica. – Kiedy kobieta miała już dostać zainwestowane pieniądze. Znowu pojawił się problem, tym razem z licencją na osobę obracającą kryptowalutami i licencją eksperta.

Oszuści po raz kolejny domagali się opłaty – tym razem miało to być 132 euro i 1200 euro. Na tym nie koniec, bo polecono legniczance opłacenie też kolejnych podatków i koszty przelewów itp.

– Kobieta, zaciągając kilka kredytów, przelewała oszustowi pieniądze na łączną kwotę blisko 50 tys. złotych.
Kiedy miała ponownie przelać 100 euro na zezwolenie wówczas, zaczęła analizować wszystkie przelewy i informację przekazane przez rzekomego inwestora zorientowała się, że została oszukana – dodaje policjantka. – Teraz nad wyjaśnieniem tej sprawy zajmują się policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.