×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Ciało mężczyzny płynęło Odrą. Policja ustala tożsamość

Nad ranem, robotnicy pracujący w ścinawskim porcie zauważyli w Odrze ciało mężczyzny. Jeszcze nie ustalono jego tożsamości. Z wyglądu mógł mieć około 65 lat. Na miejscu pracuje prokurator. Wszczęto śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

 

Jak potwierdza lubińska policja, ciało mężczyzny zostało znalezione około godziny 7 rano. Jako pierwsi zauważyli je robotnicy w porcie. Na miejsce wezwano straż pożarną, która pomogła wyciągnąć ciało na brzeg. Swoje czynności prowadzi teraz prokurator.

– Z wyglądu mężczyzna miał około 65-lat – powiedział nam Krzysztof Pawlik z lubińskiej komendy policji. – Prowadzimy śledztwo, na razie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Na ciele denata nie znaleziono na tą chwilę żadnych obrażeń. W sprawie wypowie się biegły medycyny sądowej, który ustali co było bezpośrednią przyczyną śmierci. Bierzemy pod uwagę różne scenariusze np. utonięcie, może mężczyzna zasłabł i wpadł do wody, a może miał zawał.

Tożsamość zmarłego na razie jest nieznana. Policja kontaktuje się z jednostkami na terenie kraju, być może ktoś zgłaszał zaginięcie mężczyzny w średnim wieku. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że zmarły nie jest mieszkańcem naszego regionu, jednak ustalenia trwają.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.