×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Czołowe zderzenie na krajowej „12” pod Przemkowem. Jedna osoba ranna

Do poważnego wypadku doszło na krajowej „12” pod Przemkowem. Na prostym odcinku drogi czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Oba pojazdy zostały poważnie uszkodzone. Ranna została jedna osoba, która z urazem nogi trafiła do szpitala. Na czas prowadzenia czynności przez policjantów, droga na tym odcinku była całkowicie zablokowana.

Do zdarzenia doszło przed godz. 13. w okolicach miejscowości Nowy Dwór na krajowej dwunastce. Na prostym odcinku doszło do czołowego zderzenia fiata i renault. Choć auta zostały poważnie zniszczone, na szczęście uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

– Do szpitala trafiła jedna osoba z urazem nogi. Druga natomiast została opatrzona na miejscu przez zespół pogotowia ratunkowego. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, sprawca został ukarany mandatem karnym – powiedział nam Miłosz Ilkowski z polkowickiej policji.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze z drogówki i wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy będą ustalać szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Droga jest już przejezdna.

 

 
przemkow1
przemkow2
przemkow4

Wybrane dla Ciebie

Najlepsze miody wybrane! W Przemkowie trwa wielkie święto

Najważniejszym momentem trwającego Święta Miodu i Wina w Przemkowie było rozdanie nagród na najlepsze odmiany miodów i wzorową pasiekę. Nagrody wręczali marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek i burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak. Głównym mecenasem przemkowskiego święta była spółka KGHM i Fundacja KGHM Polska Miedź. 

Odpowie za handel i posiadanie narkotyków

Policjanci z Polkowic zatrzymali 32-latka, który prawdopodobnie handlował środkami odurzającymi. Mężczyzna posiadał przy sobie znaczne ilości marihuany. Sprawę przejęła prokuratura.

Kolejny wypadek na S3. Tym razem zawiniło zmęczenie

Do kolejnego poważnego zdarzenia doszło dzisiaj przed południem na trasie ekspresowej S3. Kierujący volvo, 51-letni obywatel Bułgarii, jadąc z Legnicy w kierunku Jawora stracił panowanie nad autem. Pojazd uderzył w barierę energochłonną i dachował. Mężczyzna i podróżująca z nim nastoletnia córka, na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Wypadek motocyklistki na trasie ekspresowej S3 pod Lubinem

Do poważnego wypadku motocyklistki doszło dzisiaj po południu na trasie ekspresowej S3 przy zjeździe Lubin – Północ. Na miejscu pracowały służby ratunkowe i porządkowe. Ruch na tym odcinku został całkowicie zablokowany.

Czołówka fiesty z passatem. Ranny kierowca trafił na SOR

Do poważnego wypadu doszło dzisiaj przed szóstą rano na drodze między Lubinem a Rynarcicami. Kierowca forda fiesty na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i czołowo zderzył się z volkswagenem passatem. Kierowca uderzonego pojazdu z obrażeniami ciała trafił do lubińskiego szpitala.

Burmistrz Przemkowa z absolutorium i wotum zaufania

Podczas ostatniej sesji, miejscy radni udzielili burmistrzowi Przemkowa wotum zaufania wraz z absolutorium. „Za” głosowali wszyscy obecni na sali posiedzeń radni. – Wynik głosowania jest sukcesem zarówno moim, państwa oraz podległych mi pracowników, którym również dziękuję za ciężką pracę na rzecz naszej lokalnej społeczności – spuentował burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.