×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Dachowanie toyoty na drodze Dłużyce – Ścinawa. Zasnęła za kierownicą?

Do poważnego zdarzenia drogowego dzisiaj na drodze między Dłużycami a Ścinawą. Kierująca toyotą yaris prawdopodobnie przysnęła na moment za kierownicą. Pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu i dachował. Poszkodowane zostały trzy osoby, które z obrażeniami kończyn i twarzy trafiły do legnickiego szpitala.

46-letnia kobieta jechała wraz z dwójką swoich dzieci w wieku 15 i 17 lat.

– Prawdopodobnie przysnęła za kierownicą. Samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu, koziołkował i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Poszkodowane zostały: kobieta wraz z dwójką jej dzieci. Mają obrażenia kończyn i urazy twarzy. Cała trójka została przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy – powiedział nam asp. Krzysztof Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z lubińskiej drogówki i dochodzeniówki, którzy będą ustalać okoliczności i przyczyny tej kolizji.

 
dach2
dach3

Wybrane dla Ciebie

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rowerzysta „wydmuchał” prawie trzy promile! Ledwie stał na nogach

Blisko trzy promile alkoholu miał w swoim organizmie pewien rowerzysta, którego zatrzymali policjanci z Rudnej. Niestety nie był to odosobniony przypadek. Tego samego dnia funkcjonariusze z komisariatu w Ścinawie udaremnili jazdę trzem innym nietrzeźwym amatorom dwóch kółek.

Dachowanie na drodze Legnica – Rzeszotary. Kierowcy nic się nie stało

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj po południu przy wyjeździe z Legnicy w kierunku Lubina. Kierowca audi stracił panowanie, wypadł z drogi i dachował. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, a policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

22-letni kierowca hondy stracił panowanie na prostej drodze

Kierowca osobowej hondy jadąc z Obory w kierunku Lubina, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad autem. Pojazd dachował i zawisł na poboczu. Na szczęście zarówno kierowca, jak i siedząca obok pasażerka nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała.

Spędził w więzieniu prawie 40 lat. Wyszedł… i znów tam wrócił

64-letni mieszkaniec Ścinawy, po blisko 40 latach, opuścił mury zakładu karnego. Resocjalizacja nie przyniosła jednak spodziewanych efektów, bo mężczyzna ponownie wszedł na drogę przestępstwa. Znów zostanie osądzony – tym razem za liczne kradzieże sklepowe i groźby karalne. Mężczyzna już został tymczasowo aresztowany.

Choć na chwilę zagościł uśmiech. Wizyta KGHM Zagłębia w Pałacyku

Piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin po raz kolejny pokazało wyjątkową solidarność z obywatelami Ukrainy, którzy uciekli ze swojego kraju ogarniętego wojną. Mariusz Lewandowski, Adam Buczek, Lubomir Guldan oraz pracownicy klubu odwiedzili dziś ścinawski Pałacyk, gdzie tymczasowo schroniły się matki z dziećmi i nastolatkowie. Goście z Lubina przywieźli masę prezentów.

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.