×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Dajcie znać kiedy zauważycie, że ktoś potrzebuje pomocy

Policjanci z naszego regionu apelują do mieszkańców – mróz i śnieg to zagrożenie dla osób pozostających na zewnątrz – bezdomnych i starszych. Dlatego policjanci proszą oto by reagować kiedy widzimy gdy ktoś leży nieprzytomny na ulicy – wystarczy zadzwonić.

 

Osoby bezdomne bardzo często potrzebują wsparcia. Dlatego jeśli zobaczymy, że ktoś może potrzebować pomocy wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy by pomóc.

– Pamiętajmy, że każda osoba leżąca na przystanku autobusowym, na dworcu, przy sklepie, czy w parku może potrzebować pomocy, ale nie potrafi o nią poprosić. Wystarczy wtedy powiadomić odpowiednie służby akie jak Pogotowie Ratunkowe, Policję czy Straż Miejską – wylicza Anna Tersa z legnickiej komendy policji. – Zwracajmy uwagę również na tych, którzy próbują znaleźć miejsce dla siebie na strychach, klatkach schodowych, czy piwnicach. Policjanci cyklicznie sprawdzają miejsca, gdzie mogą zastać osoby potrzebujące ofiarując im doraźną i niezbędną pomoc. Wielokrotnie interweniują w miejscach trudno dostępnych, takich jak rurociągi ciepłownicze, czy grożące zawaleniem budynki.

W ostatnich dniach mundurowi wraz z pracownikami pomocy społecznej zorganizowali kolejny patrol w regionie by pomóc potrzebującym. Kiedy temperatura spada coraz niżej wielu z bezdomnych decyduj się jednak na nocleg w miejscach do ego przeznaczonych.

– Nie osądzajmy nikogo z góry zakładając, że najbardziej potrzebujący sami wybrali sobie taki los. Pamiętajmy, że niesienie pomocy innym to postawa szlachetna i godna naśladowania – dodaje policjantka.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.