×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Dbajmy o rowery, okazja czyni złodzieja

Wystarczy moment naszej nieuwagi i pozostawiony bez opieki rower, może zniknąć bez śladu. Przekonali się o tym ostatnio właściciele jednośladów, którzy pozostawili je dosłownie na chwilę. To wystarczyło, by złodzieje skorzystali z okazji.

Lato to pora, gdy na ulicach i drogach pojawia się najwięcej miłośników jednośladów. Niestety, jak wynika z policyjnych statystyk, w tym okresie dochodzi także do największej ilości przypadków ich kradzieży. Rowery giną najczęściej na klatkach schodowych, w pobliżu galerii, czy sklepach osiedlowych, a także z piwnic i wózkowni, a nawet z balkonów. Złodzieje tylko czekają na okazję. Niedopuszczalne jest zostawianie nieprzypiętych i niezabezpieczonych rowerów. Odradzamy także słabej jakości zapięcia. Dla złodzieja taka linka nie stanowi żadnej przeszkody.

-Niestety ogromna większość rowerów nie wraca już do właścicieli. Dlatego tak ważne, by nie dać złodziejowi szansy do zarobku. To złodzieje szukają okazji. Kradną w minutę i odjeżdżają. Podstawowa zasada to nie zostawiać roweru bez zapięcia nawet wtedy, gdy na chwilę wchodzimy do sklepu czy do swojego mieszkania. Druga sprawa to sposób zapięcia roweru. Dobrze, by dwa jego elementy, czyli np. koło i rama zostały przypięte solidnym zapięciem. Samo siodełko lub koło zawsze można odkręcić – radzi asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Warto pamiętać o tym, by zamykać drzwi wejściowe do klatek schodowych i piwnic. Poza tym, nie wpuszczajmy do klatek obcych ludzi.

-A gdy w nocy usłyszymy hałas na klatce schodowej, czy w piwnicy, warto zawiadomić policję. Dzięki informacjom od mieszkańców Lubina, policjanci bardzo często zatrzymują sprawców kradzieży na gorącym uczynku, a skradzione mienie wraca do właściciela. Przypominamy, iż kupując przedmiot pochodzący z kradzieży również popełniamy, choćby nieumyślnie, przestępstwo paserstwa – dodaje na koniec policjantka.

 

Wybrane dla Ciebie

Lubińscy policjanci spełnili marzenia chłopca z domu dziecka

Gdy policjanci z Lubina otrzymali list od chłopca z Domu Dziecka z prośbą o świąteczną paczkę, nie zastanawiali się długo. Zorganizowali u siebie zbiórkę pieniędzy i spełnili jedno z marzeń Tajsona.

Kradł paliwo na stacjach na lewych tablicach

Lubińscy policjanci zatrzymali złodzieja oleju napędowego. By kraść paliwo, za każdym razem zmieniał tablice rejestracyjne od swojego samochodu, które wcześniej zdejmował z innych pojazdów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jednej nocy włamał się do apteki, sklepu i pubu. Grozi mu 10 lat

Kryminalni z Lubina zatrzymali 26-latka, który włamał się do jednej z aptek na terenie miasta. Jak się okazało, wcześniej włamał się także do lokalu gastronomicznego i jednego sklepu. Właściciele zrabowanych przedmiotów, oszacowali straty na blisko 3 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do wszystkich czynów. Może mu grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Trwa długi weekend. Spodziewajmy się wzmożonych kontroli

Rozpoczął się długi weekend, a to oznacza więcej policyjnych patroli na drogach. Funkcjonariusze zapowiadają liczne kontrole, przede wszystkim prędkości i stanu trzeźwości. Jednocześnie apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drogach, by każdy z nas powrócił z wydłużonego weekendu cały i zdrowy.

Policyjna akcja „Prędkość” na drogach całego regionu

Od samego rana policjanci w całym regionie sprawdzają prędkość kierowców. Ostrzegają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla tych wszystkich, którzy nawet w najmniejszym stopniu łamią przepisy ruchu drogowego. Akcja „Prędkość” potrwa do późnych godzin wieczornych.