×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek. Jeden z przechodniów zauważył w jednym z zaparkowanych na parkingu galerii pojazdów, dwójkę małych dzieci. Jedno miało około 3 lat, drugie – niespełna rok. Mężczyzna nie wiedział czy dzieci śpią, czy może coś im się stało, dlatego powiadomił policję.

-Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy. Gdy dotarli na miejsce potwierdzili, że z maluchami nie ma kontaktu a rodziców nie było w pobliżu. Z uwagi na możliwe zagrożenie zdrowia a nawet życia podjęli decyzję o wybiciu szyby w pojeździe – informuje Anna Tersa z legnickiej policji.

Okazało się, że maluchy smacznie sobie spały. Bez opieki pozostawione były jednak około pół godziny. Rodzice, oczywiście, byli na zakupach. To by wystarczyło, żeby ich ciała się niebezpiecznie nagrzały.

-Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, które sprawdziło parametry życiowe dzieci. Na szczęście w tym przypadku dzieciom nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo. Podczas wysokich temperatur, zamknięty samochód robi się niebezpieczną pułapką, bo nagrzewa się błyskawicznie. Wydaje się logiczne, aby w takich przypadkach nie zostawiać zamkniętych w nim dzieci i zwierząt. Przypominamy jednak, że nawet jeżeli na dworze nie ma upałów, to małe dzieci nie mogą zostać bez opieki zamknięte same w samochodzie. Zdarzenia losowe bywają różne, dziecko może się zakrztusić, w samochód może uderzyć inny pojazd, czy nawet maluch może się zwyczajnie przestraszyć – tłumaczy policjantka z Legnicy.

Choć w tym przypadku dzieciom na całe szczęście nic się nie stało, to zdarzenia losowe bywają różne i takie lekkomyślne postępowanie może skończyć się tragedią. Przypominamy, że za narażenie człowieka, nad którym ciąży obowiązek opieki, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 
s1

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.