×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Gdyby nie sąsiadka, seniorka straciłaby swoje oszczędności

Kolejne próby oszustów. Tym razem jednak nie udało im się wyłudzić pieniędzy od seniorki z Legnicy i to zupełnym przypadkiem. Kobieta była przekonana, że pracownicy poczty chcą ją obrabować i była gotowa oddać swoje oszczędności obcym osobom. Na szczęście sąsiadka znalazła torbę z gotówką i oddała ja właścicielce.

 

Jak się okazało, do seniorki, na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik poczty i powiedział, że na adres kobiety została nadana przesyłka polecona. Jakiś czas później telefon zadzwoni po raz kolejny. Tym razem dzwonił „funkcjonariusz CBŚP”.

–   Policjant polecił, aby seniorka nie rozłączając się, wybrała numer 997 celem potwierdzenia jego wiarygodności. Gdy nieświadoma kobieta to uczyniła, usłyszała inny męski głos w  słuchawce, który potwierdził, że rozmawia z policjantem. Fałszywy funkcjonariusz powiedział, że jest ona obserwowana i padła ofiara grupy przestępczej podającej się za pracowników poczty, którzy chcą jej ukraść pieniądze. Mężczyzna ten polecił, aby zebrała wszystkie oszczędności i włożyła do reklamówki – relacjonuje Anna Tersa z legnickiej komendy policji.

W tym czasie do domu wszedł syn kobiety, a fałszywi policjanci by się go pozbyć powiedzieli, że powinien iść na policję zgłosić próbę oszustwa. Mężczyzna posłuchał i zniknął z mieszkania, a złodzieje polecili seniorce zapakować oszczędności do torby i zostawić je przy znaku drogowym niedaleko jej domu. Kobieta dokładnie wykonała polecenie i wróciła do mieszkania.

– W tym czasie wrócił już syn, rozłączył połączenie telefoniczne i oznajmił, że kobieta została oszukana, gdyż pieniędzy też już nie było w miejscu, w którym je zostawiła – mówi Anna Tersa. – Po chwili przyjechali legniccy policjanci, gdy rozmawiali z seniorką, do mieszkania przyszła sąsiadka, która oznajmiła, że jej córka znalazła reklamówkę z pieniędzmi i odcinkiem z renty kobiety. Tylko dzięki temu, że sąsiadka znalazła się w odpowiednim miejscu i czasie, seniorka nie straciła 23 tys. zł.

 

Wybrane dla Ciebie

Mieszkańcy Niemstowa doczekają się „wypasionego” boiska sportowego

Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego, nowoczesnego boiska w gminie Lubin. W Niemstowie, przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Inwestycja będzie gotowa już we wrześniu br.

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.