×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Głogowscy policjanci spotkali się z seniorami z Cichej Przystani

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Głogowie wraz z dzielnicowym spotkali się z seniorami w Domu Dziennego Pobytu “Cicha Przystań” w Głogowie. Mundurowi rozmawiali o szeroko pojętym bezpieczeństwie starszych mieszkańców.

 

Mundurowi, jak wiele razy wcześniej, poruszali tematy oszustw na policjanta, na wnuczka, opisywali metody działania złodziei, którzy wykorzystując naiwność i chęć niesienia pomocy innym okradają starszych ludzi.

– Seniorzy uczyli się prawidłowo reagować na takie zdarzenia. Na spotkaniu poruszono również temat bezpiecznych zakupów oraz ochrony swoich danych osobowych – powiedziała nam Natalia Szymańska z KPP Głogów. – Oszuści, którzy wyłudzają pieniądze od osób starszych cały czas modyfikują metody swojego działania. Dlatego tak ważna jest zasada ograniczonego zaufania w przypadku takich sytuacji.

Policja przypomina, aby zapobiec oszustwu:

  • bezwzględnie stosujmy zasadę ograniczonego zaufania, szczególnie w sytuacjach wymagających naszej pomocy finansowej,
  • informujmy Policję o każdej próbie oszustwa,
  •  konsultujmy się z najbliższymi w przypadku kontaktu osoby potrzebującej naszych pieniędzy,
  • nie udzielajmy przez telefon żadnych informacji dotyczących danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich.

– Pamiętajmy również,  że policja nigdy nie informuje o prowadzonej akcji oraz nigdy nie poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu – dodaje policjantka.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkali się wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Legnickiego

W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów, w którym udział wzięli gospodarze gmin i miast powiatu legnickiego.

Kulinarne szaleństwa w Wiercieniu. Zapraszamy na Festiwal Zupy!

Ośrodek Kultury Gminy Lubin i Mieczysław Hubka, sołtys Wiercienia w Gminie Lubin, rada sołecka oraz Stowarzyszenia Nasz Wiercień zapraszają na pyszną zupę. Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę, 15 czerwca! Początek imprezy o godzinie 16!

Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny

Uczniowie szkół powiatu polkowickiego zdobyli zaszczytne laury w konkursie pod hasłem: „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy Kresowej rodziny”. Wydarzenie dedykowane było uczniom z trzech województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Laureatom gratulujemy! 

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych. 

Zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami. Teraz staną przed sądem

Mundurowi z komisariatu w Prochowicach przy współpracy z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali trzech mężczyzn. Znaleziono przy nich narkotyki. Cała trójka odpowie za to przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi in kara do 3 lat więzienia.

Pisklaki sokoła wędrownego z HM Głogów i ZWR już mają imiona

Luna, Uncja, Rudna, Flotka, Miedziak i Flotek – takie imiona sokołom wędrownym nadali pracownicy Huty Miedzi Głogów oraz Zakładów Wzbogacania Rud. Przypomnijmy, że ptaki zagnieździły się na kominie HM Głogów oraz na platformie budynku ZWR w Polkowicach.

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.