×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Grożąc ochroniarzom bronią ukradł dwie butelki whisky

Nie za długo swoim łupem nacieszy się 26-latek, który ukradł z jednego ze sklepów dwie butelki alkoholu. By wynieść je za drzwi groził ochroniarzowi bronią.

Jeszcze nie zdążył rozsmakować się w whisky kiedy wpadł w ręce policjantów. 26-latek niebawem stanie przed sądem. Odpowie za to, że w biały dzień próbował ukraść alkohol z marketu.

– Jego podejrzane zachowanie od razu rzuciło się w oczy pracownikowi ochrony, który wybiegł za mężczyzną i złapał go przy wyjściu. Napastnik był jednak zdeterminowany do tego stopnia, że wyciągnął zza paska pistolet i zagroził jego użyciem, żądając aby ochrona ustąpiła – powiedział nam Krzysztof Pawlik z lubińskiej komendy. – W trakcie szarpaniny i całej kradzieży rozbójniczej, sprawca zdołał jedynie uciec z dwoma butelkami whisky.

Pracownik ochrony na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń i do tego zapamiętał duże szczegółów na temat sprawcy. To pomogło policjantom zatrzymać sprawcę.

– W mieszkaniu zatrzymanego znaleziono odzież, którą miał na sobie w chwili zdarzenia, oraz pistolet którym się posłużył. Była to broń krótka gazowa, która na szczęście była zepsuta i nie była załadowana śrucinami – dodaje policjant.

Lubinianin trafił do celi, a za kradzież z atrapą broni w ręku grozi mu do 10 lat więzienia.

 
425-142839
425-142836
425-142838

Wybrane dla Ciebie

Chciała sprzedać, a padła ofiarą oszustki

Metoda, o której już wielokrotnie pisaliśmy – pani chciała sprzedać coś przez internet i zarobić, tymczasem straciła swoje oszczędności. Policjanci apelują – uważajcie i nie podawajcie nikomu danych dostępowych do konta.

Dachowanie na S3. Pięć osób poszkodowanych

Pięć osób, w tym trójka dzieci trafiło do szpitala po tym jak samochód, którym jechali wjechał do rowu i dachował.

Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę winnego kolizji

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Udowodnił to funkcjonariusz z lubińskiej komendy, który będąc już po pracy zatrzymał sprawcę szkody komunikacyjnej. Jak się okazało, mężczyzna był kompletnie pijany!

Przewrócił się idąc po chodniku. Miał dwa promile i dziecko pod opieką

Nawet pięć lat więzienia może grozić 39-latkowi, który mając pod opieką swoją 3-letnią córeczkę był tak pijany, że nie mógł ustać na nogach. Jego stan zauważył przypadkowy przechodzień, który o wszystkim powiadomił policję.

Policjanci świętują. Wręczono awanse i wyróżnienia

Gratulacje, podziękowania za wzorowa służbę i wsparcie oraz awanse zawodowe – dzisiaj świętują lubińscy policjanci. W Centrum Kultury Muza zorganizowano uroczystą akademię.

3,5 tysiąca porcji marihuany trafiło w ręce policji

Lubińscy policjanci zabezpieczyli ponad 3,5 tysiąca porcji handlowych marihuany oraz 360 porcji handlowych metamfetaminy. W tej sprawie zatrzymano młodego mężczyznę. Ten stanie przed sądem. Grozi mu wyrok do 10 lat więzienia.

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.