×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Groził sprzedawczyni śmiercią bo nie dała mu kasy i fajek

Policjanci z Lubina zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. 25-latek miał zaatakować pracownicę jednego ze sklepów.Jak ustalili mundurowi – zatrzymany zażądał od sprzedawczyni pieniędzy i papierosów.

Alkohol i pieniądze w kwocie około 100 zotych padły łupem agresywnego 25-latka. Mężczyzna chwilę po napaści na sklep wpadł w ręce mężczyzny.

– Jak wynikało ze zgłoszenia, agresywny mężczyzna wdarł się do sklepu, uderzył jedną z ekspedientek i pomimo żądań pracowników, nie chciał opuścić placówki – relacjonuje Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Policjant niezwłocznie na miejsce wysłał patrol prewencji.

Na miejscu okazało się, że sprawca wszedł do sklepu i zagroził 21-letniej sprzedawczyni śmiercią, jeśli ta nie wyda mu pieniędzy i papierosów. Kiedy dziewczyna odmówiła 25-latek uderzył ją i ukradł gotówkę i alkohol. Złodziej szybko wpadł w ręce policji.

– 25 – latek usłyszał już dwa zarzuty – dodaje policjantka. – Przestępstwo, którego się dopuścił, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12. Sąd Rejonowy w Lubinie, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.