×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Intensywna służba legnickich strażaków. Dwa groźne pożary

Kilkanaście zastępów PSP gasiło dzisiaj pożar podkładów kolejowych przy ulicy Ścinawskiej w Legnicy. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Kilka godzin później część strażaków została zadysponowana do gaszenia pożaru na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zapaliła się maszyna przemysłowa. 

Do pożaru terenu przyległego do podkładów kolejowych doszło w godzinach popołudniowych w rejonie stacji Legnica Północ. Słup dymu widoczny był z odległości kilku kilometrów. Do akcji zadysponowano jednostki komendy powiatowej PSP. Po dotarciu do celu okazało się, że siły są zbyt niewystarczające. Strażakom przeszkadzał dość mocny wiatr. Ogień rozprzestrzeniał się szybko.

Na miejsce ściągnięto dodatkowe siły z ościennych powiatów. Pożar udało się opanować. Obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska i zabezpieczanie miejsca. Nikt nie ucierpiał.

Kilka godzin od wybuchu pożaru w okolicy dworca, strażacy musieli przegrupować swoje siły do kolejnego zgłoszenia. Po godz. 22. zapaliła się maszyna przemysłowa w jednej z hal produkcyjnych na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Załoga firmy bezpiecznie sama zdążyła się ewakuować, wstrzymano produkcję. Po przyjeździe strażaków, sytuacja została opanowana po kilkudziesięciu minutach.

 
pozar1
pozar2
pozar3
pozar4
pozar5
pozar6
pozar8
pozar9

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.