×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Jechał po narkotykach i z sądowym zakazem

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce legnickich policjantów. 36-latek nie dość, że prowadził pod wpływem środków odurzających, na dodatek miał aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany na jednej z głównych ulic Legnicy. Próbował uniknąć policyjnej kontroli. Widząc w lusterku jadący za nim radiowóz, gwałtownie wjechał w boczną ulicę. Podejrzewając, że coś jest nie tak, funkcjonariusze ruszyli za nim.

-Kiedy wylegitymowali 36-latka okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który zlekceważył, bo nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Na domiar złego, zachowanie kierującego wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie wykazało, że legniczanin wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, ponieważ prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających – informuje asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Nieodpowiedzialny kierowca stanie teraz przed sądem. Odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków i niestosowanie się do sądowego zakazu. Grozi mu 5 lat odsiadki.

 

Wybrane dla Ciebie

33-latek bez prawka i po narkotykach

Policjanci z Lubina zatrzymali 33-letniego kierowcę audi, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Po sprawdzeniu w bazie danych wyszło na jaw, że jest także poszukiwany przez prokuraturę. Jakby tego było mało, w chwili zatrzymania był pod wpływem środków odurzających.

Taksówkarz pod wpływem narkotyków zatrzymany w Legnicy

Policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę taksówki, który jeździł pod wpływem narkotyków. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata licencji. W chwili zatrzymania wprawdzie nie wiózł pasażerów, ale niewykluczone, że tego dnia miał kursy.

Bez żadnego powodu dotkliwie pobił 70-letnią kobietę

Do bulwersującego zdarzenia doszło wczoraj w Głogowie. 37-latek bez żadnego powodu dotkliwie poturbował 70-letnią kobietę. Mieszkanka miasta ma złamany nos, sińce i krwiaki w okolicach oczodołu i szczęki. Napastnik został zatrzymany i wkrótce stanie przed sądem. Za pobicie grozi mu pięć lat odsiadki.

Z ulicy trafił wprost za kratki

Najbliższe 15 miesięcy za kratkami spędzi pewien 34-latek, który poszukiwany był listem gończym przez legnicki sąd. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim jeszcze kilkanaście porcji handlowych narkotyków.

Chwilę przed zatrzymaniem palił „zioło”

W ciągu ostatnich dni policjanci ze Ścinawy zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Obaj panowie wydmuchali odpowiednio 2,2 oraz 2,4 promila alkoholu. W ręce mundurowych wpadł także kierowca samochodu osobowego, jadący tym razem po narkotykach.

Bez prawka, po narkotykach z nadmierną prędkością

Policjanci z legnickiej grupy SPEED zatrzymali kierowcę busa, który jechał z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. Co więcej, mężczyzna nie miał prawa jazdy i kierował pod wpływem środków odurzających. Teraz stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.