×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

 

Do zatrzymania mężczyzny doszło na terenie Gminy Krotoszyce. Policjanci postanowili skontrolować kierowcę Audi ze względu na jego dziwne zachowanie.

– Po sprawdzeniu narkotestem, przypuszczenia policjantów potwierdziły się, mężczyzna kierował będąc po spożyciu środków odurzających – powiedziała nam Anna Tersa z KMP Legnica. – Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się też, że posiada on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami wydane przez Starostę Jaworskiego a pojazd, którym się poruszał nie ma aktualnych badań technicznych.

Na tym się nie skończyło. W trakcie prowadzenia czynności z 33-latkiem wyszło na jaw, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jaworze celem odbycia kary 2 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Niebawem stanie przed sądem.

– Za prowadzenie pojazdu pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień kierującemu grozi grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2 – wylicza Anna Tersa. – W świetle prawa za kierowanie pod wpływem środków odurzających, sąd może wymierzyć karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.