×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Kierowca seata ratował się ucieczką do rowu, by nie pójść na czołówkę

Sporo szczęścia miał kierowca seata, który uciekał przed czołowym zderzeniem z innym pojazdem. Pojazd wpadł do rowu i poważnie został uszkodzony. 24-latek nie odniósł obrażeń, a kierowca volkswagena, który zmusił go do niebezpiecznego manewru, został ukarany surowym mandatem. 

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 11. na drodze wojewódzkiej w okolicach Brodowa w gminie Rudnej. Jak ustalili policjanci z lubińskiej drogówki, którzy pracowali na miejscu, kierowca volkswagena jechał od strony Nieszczyc w kierunku Studzionek.

-W pewnym momencie zaczął wyprzedzać inny pojazd. Kierujący jednak niewystarczająco upewnił się, że swój manewr może wykonać bezpiecznie. W tym momencie bowiem z przeciwnej strony nadjeżdżał kierowca seata – mówi nam asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Kierowca seata nie miał wyjścia. By czołowo nie zderzyć się z volkswagenem, ratował się ucieczką do przydrożnego rowu.

-I chcąc uniknąć czołowego zderzenia kierujący seatem wjechał do rowu. Na szczęście 24-latkowi, mieszkańcowi gminy Rudna, nic poważnego się nie stało. Kierowca volkswagena, który wymusił wykonanie niebezpiecznego manewru, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Na jego konto wpłynęło też sześć punktów karnych – uzupełnia S. Serafin.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

 
WhatsApp Image 2022-06-10 at 12.50.21

Wybrane dla Ciebie

Jubileuszowe spotkanie ekumeniczne w cerkwi w Studzionkach

W cerkwi w Studzionkach w gminie Rudna odbyło się jubileuszowe, piąte spotkanie ekumeniczne. W świątyni prawosławnej wspólnie modlili się wierni Kościoła rzymsko – katolickiego i prawosławnego.

Będzie nowy chodnik w Studzionkach w gminie Rudna

Już wkrótce rozpocznie się budowa nowego chodnika w Studzionkach w gminie Rudna. W tej sprawie wójt Adrian Wołkowski podpisał umowę z wykonawcą. Inwestycja potrwa około trzech miesięcy i pochłonie ponad 260 tys. zł.

Gratulacje i życzenia dla stulatka z Brodowic. Rolnik, pasjonat muzyki

Włodzimierz Oleśniewicz z Brodowic w gminie Rudna świętuje swoje setne urodziny. Z tej okazji dostojnego jubilata odwiedził w domu wójt gminy, Adrian Wołkowski. Gospodarz Rudnej przekazał panu Włodzimierzowi najlepsze życzenia zdrowia w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody dolnośląskiego, Jarosława Obremskiego.

Woda lepszej jakości płynie już nowym wodociągiem. To ważna inwestycja

Władze gminy Rudna oddały do użytku nowy wodociąg łączący miejscowości Brodowice i Chełm. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy obu wiosek będą teraz mogli korzystać z ujęć głębinowych znajdujących się w sołectwie Wysokie. Budowa nowego wodociągu kosztowała ponad 1,2 mln zł, z czego 911 tysięcy gmina pozyskała z puli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Śmiertelny wypadek na drodze Nieszczyce – Chobienia

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj po godzinie 13. na drodze między Nieszczycami a Chobienią w gminie Rudna. Na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Niestety jedna osoba zginęła na miejscu. Droga w obu kierunkach jest całkowicie zablokowana.

Klucze do nowych mieszkań w odrestaurowanym pałacu w Nieszczycach

Władze gminy Rudna oddały do użytku mieszkania komunalne w odrestaurowanym pałacu w Nieszczycach. To dziewięć lokali o powierzchni od 30 do 79 metrów kwadratowych. Podczas uroczystego przekazania kluczy, wójt Adrian Wołkowski życzył mieszkańcom wielu szczęśliwych chwil w nowych domach.

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.