×
*** Do Grębocic przyjechał Święty Mikołaj, który rozdał paczki dzieciom *** Radni Gminy Lubin uchwalili rekordowy budżet na 2024 rok ***

Kierowca seata ratował się ucieczką do rowu, by nie pójść na czołówkę

Sporo szczęścia miał kierowca seata, który uciekał przed czołowym zderzeniem z innym pojazdem. Pojazd wpadł do rowu i poważnie został uszkodzony. 24-latek nie odniósł obrażeń, a kierowca volkswagena, który zmusił go do niebezpiecznego manewru, został ukarany surowym mandatem. 

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 11. na drodze wojewódzkiej w okolicach Brodowa w gminie Rudnej. Jak ustalili policjanci z lubińskiej drogówki, którzy pracowali na miejscu, kierowca volkswagena jechał od strony Nieszczyc w kierunku Studzionek.

-W pewnym momencie zaczął wyprzedzać inny pojazd. Kierujący jednak niewystarczająco upewnił się, że swój manewr może wykonać bezpiecznie. W tym momencie bowiem z przeciwnej strony nadjeżdżał kierowca seata – mówi nam asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Kierowca seata nie miał wyjścia. By czołowo nie zderzyć się z volkswagenem, ratował się ucieczką do przydrożnego rowu.

-I chcąc uniknąć czołowego zderzenia kierujący seatem wjechał do rowu. Na szczęście 24-latkowi, mieszkańcowi gminy Rudna, nic poważnego się nie stało. Kierowca volkswagena, który wymusił wykonanie niebezpiecznego manewru, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Na jego konto wpłynęło też sześć punktów karnych – uzupełnia S. Serafin.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

 
WhatsApp Image 2022-06-10 at 12.50.21

Wybrane dla Ciebie

Jubileuszowe spotkanie ekumeniczne w cerkwi w Studzionkach

W cerkwi w Studzionkach w gminie Rudna odbyło się jubileuszowe, piąte spotkanie ekumeniczne. W świątyni prawosławnej wspólnie modlili się wierni Kościoła rzymsko – katolickiego i prawosławnego.

Będzie nowy chodnik w Studzionkach w gminie Rudna

Już wkrótce rozpocznie się budowa nowego chodnika w Studzionkach w gminie Rudna. W tej sprawie wójt Adrian Wołkowski podpisał umowę z wykonawcą. Inwestycja potrwa około trzech miesięcy i pochłonie ponad 260 tys. zł.

Gratulacje i życzenia dla stulatka z Brodowic. Rolnik, pasjonat muzyki

Włodzimierz Oleśniewicz z Brodowic w gminie Rudna świętuje swoje setne urodziny. Z tej okazji dostojnego jubilata odwiedził w domu wójt gminy, Adrian Wołkowski. Gospodarz Rudnej przekazał panu Włodzimierzowi najlepsze życzenia zdrowia w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody dolnośląskiego, Jarosława Obremskiego.

Woda lepszej jakości płynie już nowym wodociągiem. To ważna inwestycja

Władze gminy Rudna oddały do użytku nowy wodociąg łączący miejscowości Brodowice i Chełm. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy obu wiosek będą teraz mogli korzystać z ujęć głębinowych znajdujących się w sołectwie Wysokie. Budowa nowego wodociągu kosztowała ponad 1,2 mln zł, z czego 911 tysięcy gmina pozyskała z puli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Śmiertelny wypadek na drodze Nieszczyce – Chobienia

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj po godzinie 13. na drodze między Nieszczycami a Chobienią w gminie Rudna. Na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Niestety jedna osoba zginęła na miejscu. Droga w obu kierunkach jest całkowicie zablokowana.

Klucze do nowych mieszkań w odrestaurowanym pałacu w Nieszczycach

Władze gminy Rudna oddały do użytku mieszkania komunalne w odrestaurowanym pałacu w Nieszczycach. To dziewięć lokali o powierzchni od 30 do 79 metrów kwadratowych. Podczas uroczystego przekazania kluczy, wójt Adrian Wołkowski życzył mieszkańcom wielu szczęśliwych chwil w nowych domach.

Na sygnale

Pijany i poszukiwany. Policja zatrzymała 46-latka

Mundurowi z Legnicy zatrzymali 46-latka, który pijany wsiadł za kierownicę. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że jazda na podwójnym gazie to dopiero początek listy zarzutów pod adresem zatrzymanego.

Rozmaitości

Maciej Kupaj z PO powalczy o fotel prezydenta Legnicy

Maciej Kupaj, radny Rady Miejskiej w Legnicy, będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Legnicy. – Podejmuję się tego niełatwego zadania bo wiem, że od nas dzisiaj zależy to, jak będzie wyglądała nasza Legnica za kilkanaście i kilkadziesiąt lat – napisał w social mediach kandydat PO.