×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Kierowca z dożywotnim zakazem. Chciał pojechać do sklepu

Policjanci z lubińskiej drogówki zatrzymali kierowcę forda, który jechał mimo czterokrotnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 29-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania kierowcy doszło na terenie gminy Rudna. 29-latek był znany policjantom, bo już wcześniej miał wydane kilkukrotne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów.

-Kierowca okazał się w tym zakresie recydywistą, gdyż na swoim koncie posiadał aż cztery zakazy prowadzenia pojazdów, które „ciągnęły” się za nim już od 2015 roku. Ten ostatni zakaz dotyczył wszystkich kategorii pojazdów mechanicznych a jego okres obowiązywania to maksymalny wymiar kary, czyli dożywotnio – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik z lubińskiej policji.

Jak tłumaczył policjantom, którzy go zatrzymali, miał silną potrzebę pojechania do sklepu, dlatego usiadł za kółkiem mimo ciążącego na nim zakazu.

-Za swoje zamiłowanie do motoryzacji odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje na koniec Pawlik.

 

Wybrane dla Ciebie

Drogowa ofensywa w gminie Rudna. Inwestycje warte 36 milionów

Dla gminy Rudna będzie to rekordowy rok pod względem wykonanych inwestycji. Zmodernizowane zostaną drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie. Powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Zaplanowane zadania uda się przeprowadzić w dużej mierze dzięki pozyskaniu środków z programów operacyjnych i funduszy rządowych.

Dotacje na remonty zabytków w gminie Rudna

Radni gminy Rudna zadecydowali o przekazaniu z budżetu 300 tys. zł na renowację miejscowych zabytków. Dofinansowanie otrzyma kilka parafii.

Zielona akcja w Kliszowie. Posadzili dęby i lipy

Z inicjatywy Nadleśnictwa Lubin oraz sołectwa Kliszów w gminie Rudna, mieszkańcy wsi posadzili w zabytkowym parku 30 dębów oraz 20 lip. W akcji wziął udział m.in. wójt Adrian Wołkowski oraz radni gminy Sebastian Kuchar i Andrzej Górzny.

Strażacy ochotnicy z Gwizdanowa dostaną nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

Jeszcze w tym roku do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gwizdanowie w gminie Rudna trafi nowy, średni samochód ratowniczo – gaśniczy. Na ten cel władze gminy dostały dofinansowanie z budżetu państwa na poziomie 400 tys. zł. Promesę wójtowi gminy osobiście wręczył generał Adam Konieczny, zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Kierowca po narkotykach, pasażer z działkami metamfetaminy

Trzy lata więzienia grozi 28-letniemu mężczyźnie, który posiadał przy sobie niemal 100 porcji metamfetaminy. Jego kolega natomiast, który siedział za kierownicą mercedesa jechał pod wpływem środków odurzających. Jemu grożą dwa lata pozbawienia wolności.

Jechał bez prawa jazdy i po narkotykach

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę, który jechał pod wpływem narkotyków i nie posiadał prawa jazdy. Jakby tego było mało, był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.