×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Kierująca hyundaiem potrąciła na pasach 83-letnią kobietę

Znów niebezpiecznie na przejściach dla pieszych. W ubiegłym tygodniu na oznakowanym przejściu w rejonie ulicy Wyszyńskiego w Lubinie doszło do potrącenia 83-letniej kobiety. Choć zdarzenie wyglądało dość groźnie, poszkodowana na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń ciała.

Do potrącenia doszło po godzinie 16., a więc już w momencie, gdy zaczyna się ściemniać. Jak ustalili policjanci z lubińskiej drogówki, kierująca hyundaiem, 47-letnia mieszkanka Lubina, jadąc od strony ulicy Leśnej w kierunku Piłsudskiego, potrąciła starszą panią, prawidłowo przechodzącą przez jezdnię.

– Pokrzywdzona 83-latka została przetransportowana przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Na szczęście, choć na nagraniu z monitoringu miejskiego wyglądało to bardzo groźnie, nie doznała poważnych urazów i po udzieleniu pomocy medycznej wróciła do domu – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Przy okazji funkcjonariusze przypominają, by dojeżdżając do przejść dla pieszych, zachować szczególną ostrożność. Na dworze szybko robi się ciemno, a piesi są mniej widoczni, zwłaszcza na nieoświetlonych pasach.

 

Wybrane dla Ciebie

Potrącenie na oznakowanym przejściu dla pieszych. Wyglądało groźnie

Jesienna aura z pewnością nie poprawia bezpieczeństwa na drogach, dlatego policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Przykładem nierozwagi było groźnie wyglądające potrącenie na pasach na lubińskim Przylesiu.

Pies pogryzł 78-letnią kobietę. Policja wszczęła dochodzenie

Lubińska policja wszczęła śledztwo w sprawie wyjaśnienia okoliczności pogryzienia przez psa 78-letniej kobiety. Mieszkanka osiedla Przylesie w drodze do sklepu została zaatakowana przez amstaffa. Pies był na smyczy, ale bez kagańca. Właścicielka czworonoga uciekła nie udzielając pogryzionej seniorce pomocy. 

Młody kierowca alfy romeo potrącił na pasach babcię z wnuczkiem

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj przed południem w rejonie ulicy Hutniczej w Lubinie. Kierowca osobowej alfy romeo potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych babcię z wnuczkiem. Chłopcu nic się nie stało, ale 70-letnia kobieta ze złamaną nogą trafiła do szpitala.

Pożar samochodu na stacji paliw w Lubinie. Skończyło się na strachu

Chwilę grozy przeżył kierowca samochodu osobowego, gdy z pokrywy silnika zaczął wydobywać się ogień. Na szczęście szybka akcja gaśnicza zapobiegła spaleniu się pojazdu.

18-letni kierowca audi potrącił na pasach 42-letnią kobietę

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na oznakowanym przejściu w rejonie Al. Jana Pawła II. Młody kierowca audi ominął pojazd i potrącił przechodzącą przez jezdnię 42-letnią kobietę. Poszkodowana z urazem głowy została przewieziona do lubińskiego szpitala. Kierowca był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

5-letni chłopczyk wtargnął nagle na jezdnię pod koła samochodu

Wystarczył moment nieuwagi, a mogło dojść do poważnej tragedii.  5-letni chłopczyk poruszając się rowerkiem biegowym wtargnął nagle na jezdnię wprost pod koła nadjeżdżającego pojazdu. Dziecko z obrażeniami ciała trafiło do lubińskiego szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.