×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Kilka lat temu zarejestrował się jako dawca. Teraz oddał szpik

Kilka lat temu polkowicki policjant zarejestrował się jako dawca szpiku. Niedawno otrzymał wiadomość, że może teraz podarować komuś życie. – Ilość mieszanych emocji i pytań w mojej głowie podczas pierwszej rozmowy to istny kosmos. Dowiedziałem się że mój bliźniak genetyczny potrzebuje pomocy, potrzebuje mojego szpiku – wspomina podkom. Piotr Rajczakowski.

Funkcjonariusz służy w policji od 11 lat, ma 32 lata. Kilka lat temu zarejestrował się w bazie Fundacji DKMS jako potencjalny dawca szpiku. Teraz dowiedział się, że może zostać niespokrewnionym dawcą dla innej osoby, że może uratować komuś życie. Policjant nie zastanawiał się długo.

– Po pięciu latach od rejestracji zadzwonił telefon. Ilość mieszanych emocji i pytań w mojej głowie podczas pierwszej rozmowy to istny kosmos. Dowiedziałem się że mój bliźniak genetyczny potrzebuje pomocy, potrzebuje mojego szpiku. Nie ma większego prezentu dla drugiej osoby jak szansa na nowe życie. Dziękuję całemu DKMS za opiekę i organizację wszystkiego. Gdybym miał zrobić to drugi raz, nie wahałbym się ani sekundy – wspomina podkom. Piotr Rajczakowski.

Funkcjonariusz pozytywnie przeszedł konieczne badania, trafił do kliniki, gdzie pobrano z jego krwi, komórki macierzyste.

– Jesteśmy dumni z naszego kolegi, który wykazał się wzorową postawą społeczną, pomagając innym – dodaje mł. asp. Przemysław Rybikowski, rzecznik polkowickiej policji.

 

Wybrane dla Ciebie

Policja odpowiada na poważne zarzuty wobec lubińskich funkcjonariuszy

Wczorajsze wystąpienie na konferencji prasowej mecenasa Wojciecha Kasprzyka, który zarzucił lubińskim policjantom mataczenie w sprawie śmierci Bartosza Sokołowskiego, wywołało natychmiastową reakcję Komendy Głównej Policji. Rzecznik, insp. Mariusz Ciarka, w swoim oświadczeniu apeluje o powściągliwość w ferowaniu wyroków, a informacje podawane przez mecenasa uznaje za reklamę kancelarii adwokackiej, którą reprezentuje.

Protest przed lubińską komendą policji. Transparenty i okrzyki

Spokojny i pokojowy przebieg miała manifestacja przed lubińską komendą zorganizowana przez działaczy i sympatyków Partii Razem. Uczestnicy eksponowali trzy transparenty, wznosili hasła sprzeciwiające się brutalizacji i przemocy policji wobec obywateli.

Pełnomocnik rodziny Bartosza S. nieoficjalnie mówi o przyczynie zgonu

Pełnomocnik rodziny Bartosza S. twierdzi, że bezpośrednią przyczyną śmierci było zmiażdżenie krtani, wskutek czego 34-latek się udusił. – Czekamy tylko na opinię biegłych medyków, którzy to potwierdzą. Jest to po prostu zabójstwo – mówi adwokat Wojciech Kasprzyk.

Tragiczny finał interwencji wobec agresywnego i pobudzonego mężczyzny

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątkowy poranek przy ulicy Traugutta w Lubinie. Miejscowi funkcjonariusze interweniowali wobec agresywnego i pobudzonego mężczyzny, który zdaniem jego matki – był pod wpływem środków odurzających. Mieszkaniec Lubina został przewieziony na Szpitalny Oddział Ratunkowy szpitala przy Bema. Po dwóch godzinach niestety zmarł. Moment policyjnej interwencji zarejestrował swoim telefonem komórkowym świadek, jeden […]

Seniorka z Lubina straciła ponad 50 tysięcy złotych

Ponad 50 tysięcy złotych straciła 83-letnia mieszkanka Lubina, która została oszukana metodą na „policjanta”. Sprawca tak zmanipulował seniorkę, że bez wahania przekazała mu w reklamówce pliki banknotów. Kobieta prawdopodobnie straciła wszystkie oszczędności swojego życia. Policjanci apelują do starszych osób o rozwagę i ostrożność.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.