×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Kilkanaście zgłoszeń na policję! Senior stracił 68 tysięcy

Zaledwie dwa dni, kilka godzin i kilkanaście zgłoszeń o próbach oszustwa. Złodzieje w ostatnich dniach skupili się na Legnicy próbując wyłudzić pieniądze metodą na policjanta. Choć większość osób nie dała się nabrać, jeden z seniorów stracił 68 tysięcy zotych.

 

Mundurowi z legnickiej komendy odebrali kilkanaście zgłoszeń o próbach oszustwa. Zgłaszający przekazywali niemal ten sam scenariusz – najpierw oszuści dzwonili podając się za pracowników poczty i informowali, że na nazwiska odbiorców nadano paczki, ale adresy są niekompletne. W taki sposób oszuści pozyskiwali dokładne adresy swoich potencjalnych ofiar. Następnego dnia złodzieje dzwonili po raz kolejny, tym razem podając się za policjanta CBŚP, który informował o szajce oszustów czyhających na pieniądze seniorów.

– Złodzieje mówią swojej ofierze, że bierze udział w policyjnej akcji. Polecają, aby wypłaciła swoje oszczędności i wyznaczają miejsce, w którym ma pozostawić gotówkę. To ma być tak zwana zasadzka na przestępców. Informują też, że zgromadzone na koncie bankowym pieniądze mogą być fałszywe – relacjonuje Anna Tersa z KMP Legnica. – Dzięki szeroko zakrojonej akcji profilaktycznej legnickiej policji, a także czujności i posiadanej wiedzy o tego typu przestępstwach, większość z tych osób nie dała się oszukać i o całym zdarzeniu poinformowała policję. W jednym z tych przypadków słowa uznania za wzorową postawę należą się czujnej sąsiadce jednej z obranych na cel ofiar. Gdy kobieta rozmawiała z oszustami, nie słuchała swojej koleżanki, która mówiła jej, że to może być oszustwo. Udała się do banku, celem wybrania swoich oszczędności. W tym czasie sąsiadka powiadomiła legnicką policję. Policjanci nawiązali kontakt z bankiem, który zablokował możliwość wykonania operacji na koncie poprzez aplikację.

Niestety, przestępcom udało się oszukać jednego legniczanina. Mężczyzna wypłacił swoje oszczędności i pozostawił w umówionym miejscu. Tym samym stracił 68 tys. zł.

Mundurowi apelują do bliskich – rozmawiajcie z seniorami, opowiadajcie o takich sytuacjach, tłumaczcie by nie ufali obcym i nikomu nie przekazywali swoich oszczędności.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.