×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Kolejna ofiara oszustów. Seniorka straciła ponad 30 tysięcy

Seniorzy coraz częściej nie dają się nabrać oszustom. Niestety nie zawsze się to udaje. W ostatnich dniach72-letnia głogowianka padła ofiarą fałszywego policjanta.

 

Chęć niesiania pomocy, pośpieszne decyzje – seniorom nie jest łatwo uniknąć oszustów. 72-latka wpadła w ich sidła.

– Wielokrotnie zdarza się, że przesłuchiwani w charakterze osoby pokrzywdzonej seniorzy zeznają, iż wiedzieli z różnych programów prewencyjnych Policji o przestępczych praktykach oszustów działających metodą na tzw. „wnuczka”, „policjanta”, „funkcjonariusza CBŚP” czy „CBA”, ale nie skojarzyli z chwilą odebrania telefonu od przestępcy, że taka sytuacja może dotknąć ich osobiście – mówi Emilia Reguła z głogowskiej komendy. – Zwróćmy uwagę seniorów na to, że wielokrotnie przestępcy, aby wprowadzić w nich błędne przekonanie o tym, że dzwonią z policji, każą bez rozłączenia się wybrać nr alarmowy 112 lub 997. Wtedy słuchawka przekazywana jest innemu przestępcy, który udaje, że jest dyżurnym policji.

Uczulmy seniorów by nie działali pod presją, by nie dali wymusić na sobie działania wbrew własnym przekonaniom.Utrata części majątku i oszczędności zbieranych przez lata, a także przejście całej procedury, nawet jeśli uda się zatrzymać sprawców, w pamięci poszkodowanych pozostaje na długo.

 

Wybrane dla Ciebie

Zaatakowali 15-latków. Ukradli im… szkolny plecak

Funkcjonariusze z głogowskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn z Głogowa, którzy napadli na 15-latków. Za dokonanie rozboju całej trójce grozi teraz wyrok do 12 lat więzienia.

231 interwencji w trakcie głogowskiej majówki

Policjanci z głogowskiej komendy mają za sobą pracowitą majówkę. Przez pięć dni pilnowali porządku w regionie, patrolowali drogi i reagowali na wezwania mieszkańców.

Próbował ukraść samochód, ale zauważyli go policjanci

Głogowscy policjanci zatrzymali 23-latka, który próbował się włamać do samochodu. Przy nim naleziono śrubokręt i zestaw kluczy do zamków. Teraz zatrzymany stanie przed sądem.

Ukradł auto. Teraz stanie przed sądem

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Głogowie zatrzymali 30-latka z powiatu głogowskiego. Jego kartoteka jest bardzo bogata. Dominują w niej kradzież i włamania. Teraz do listy doszła kradzież samochodu.

Wybił szybę, groził przypadkowej kobiecie

31-letni mieszkaniec Głogowa stanie przed sądem za zniszczenie mienia i wygrażanie innej sobie. Grozi mu wyrok do pięciu lat więzienia.

Grozi mu 10 lat za kradzież telewizora wartego tysiąc złotych

Głogowscy mundurowi zatrzymali 33-letniego mieszkańca Polkowic. Mundurowi udowodnili mu włamanie do jednego z mieszkań w Głogowie i kradzież telewizora. Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu wyrok do 10 lat więzienia.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Rozmaitości

Cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości wybitnego Polaka

Wernisaż wystawy biograficznej zainaugurował cykl licznych wydarzeń kulturalnych poświęconych Ignacemu Janie Paderewskim pod wspólnym tytułem: „Bohater sztuki i ojczyzny, Ignacy Jan Paderewski <<Paddy>>”. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminę Polkowice, Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej.