×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Kolejne potrącenie na pasach w Lubinie. Ranna seniorka w szpitalu

Znów niebezpiecznie było na oznakowanym przejściu dla pieszych w Lubinie. Tym razem do zdarzenia doszło w okolicach przejścia przy ulicy Leśnej na lubińskim Przylesiu. Poszkodowaną była 71-letnia mieszkanka Lubina. 

-Z ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że 26-letnia kierująca audi zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, by ustąpić pierwszeństwa pieszej, która zamierzała przejść na drugą stronę jezdni. W tym momencie, w audi uderzył jadący z tyłu 29-letni kierowca forda. Na nieszczęście, uderzone audi – potrąciło przechodzącą już przez przejście pieszą – powiedziała nam asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Pieszą okazała się 71-letnia mieszkanka Lubina. Poszkodowana kobieta trafiła do lubińskiego szpitala doznając obrażeń ciała powyżej 7 dni. To oznacza, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek i sprawca odpowie przed sądem.

Oboje kierujący byli trzeźwi. To już kolejne zdarzenie z udziałem przechodnia. Kilka dni temu, na Zalesiu, na oznakowanym przejściu dla pieszych, kierowca hyundai’a potrącił prawidłowo idącą 18-letnią dziewczynę wracającą do domu ze szkoły.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w momencie zbliżania się do oznakowanych przejść dla pieszych.

 
k1

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.