×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Kolejne potrącenie na pasach w Lubinie. Ranna seniorka w szpitalu

Znów niebezpiecznie było na oznakowanym przejściu dla pieszych w Lubinie. Tym razem do zdarzenia doszło w okolicach przejścia przy ulicy Leśnej na lubińskim Przylesiu. Poszkodowaną była 71-letnia mieszkanka Lubina. 

-Z ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że 26-letnia kierująca audi zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, by ustąpić pierwszeństwa pieszej, która zamierzała przejść na drugą stronę jezdni. W tym momencie, w audi uderzył jadący z tyłu 29-letni kierowca forda. Na nieszczęście, uderzone audi – potrąciło przechodzącą już przez przejście pieszą – powiedziała nam asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Pieszą okazała się 71-letnia mieszkanka Lubina. Poszkodowana kobieta trafiła do lubińskiego szpitala doznając obrażeń ciała powyżej 7 dni. To oznacza, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek i sprawca odpowie przed sądem.

Oboje kierujący byli trzeźwi. To już kolejne zdarzenie z udziałem przechodnia. Kilka dni temu, na Zalesiu, na oznakowanym przejściu dla pieszych, kierowca hyundai’a potrącił prawidłowo idącą 18-letnią dziewczynę wracającą do domu ze szkoły.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w momencie zbliżania się do oznakowanych przejść dla pieszych.

 
k1

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!