×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Kolizja pięciu aut przy Hutniczej w Lubinie. Klasyczny efekt domina

Do małego karambolu doszło dziś przed południem na odcinku ulicy Hutniczej w Lubinie. Na wysokości kościoła św. Barbary zderzyło się aż pięć samochodów osobowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale jeden pas w kierunku obwodnicy im. generała Maczka jest zablokowany.

Ze wstępnych ustaleń policyjnych wynika, że kierowca taksówki zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, by przepuścić osobę niepełnosprawną poruszającą się na wózku inwalidzkim. W tym momencie uderzył w niego kierowca volkswagena. Za nimi zatrzymał się kierujący citroenem a później kierowca mercedesa. W te dwa ostatnie pojazdy uderzył z kolei kierujący renault, który jechał jako ostatni nie zdążył wyhamować.

-I potem nastąpił klasyczny „efekt domina”. Gdy renault uderzyło w mercedesa, ten z kolei uderzył w citroena. W tym zdarzeniu sprawcami są kierujący volkswagenem, który najpierw uderzył w taksówkę i kierowca renault, który jechał jako ostatni i uderzył w mercedesa – powiedział nam Krzysztof Pawlik z lubińskiej policji.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale pozostali kierowcy muszą uważać, bo fragment pasa ruchu, gdzie doszło do zdarzenia, jest teraz zablokowany. Na miejscu swoje czynności prowadzą policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP w Lubinie.

 
DSC_0014
DSC_0017
DSC_0022
DSC_0027
DSC_0028
DSC_0030
DSC_0033

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.