×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Kompletnie pijany kierowca jeździł w Legnicy rozbitym autem

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę, który jeździł sobie po mieście poważnie rozbitym autem. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu opatowskiego miał blisko 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 44-latek stanie przed sądem. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj w okolicach ulicy Zachodniej w Legnicy. Policjanci z patrolu zauważyli poważnie zniszczony samochód. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli.

-Jak się po chwili okazało, kierującym był 44-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po przebadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości, mając prawie 3,5 promila alkoholu – relacjonuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy i wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Policjanci zatrzymali mu też dowód rejestracyjny. 44-latkowi grożą dwa lata więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów na długie lata.

 
414-150959
414-150961
414-150962

Wybrane dla Ciebie

Wracają Rodzinne Sportowe Soboty pod auspicjami spółki KGHM

Wraz z początkiem lutego, powracają „Rodzinne Sportowe Soboty”. To cykl imprez rekreacyjnych organizowanych przez spółkę KGHM Polska Miedź. Od teraz, co miesiąc, mieszkańcy zagłębia miedziowego będą mogli aktywnie spędzić czas na grze w piłkę nożną, siatkówkę, spróbować swoich sił nawet w sztukach walki.

Rządowe pieniądze na inwestycje drogowe dla powiatu legnickiego

Rządowe pieniądze szerokim strumieniem znów popłyną do lokalnych samorządów zagłębia miedziowego. Dzisiaj minister w Kancelarii Premiera, Krzysztof Kubów, odwiedził kilka gmin wręczając przedstawicielom lokalnych władz symboliczne czeki.

Nie siedź w domu przed telewizorem, wyjdź i spal kalorie

Po świątecznym, obfitym posiłku, warto spędzić trochę dłużej czasu na świeżym powietrzu. Zachęcamy więc do wyjścia z domu, tym bardziej, że pogoda jest wręcz idealna na świąteczne spacery w gronie rodziny, znajomych i przyjaciół.

Strażacy z Legnicy ruszyli na południe Francji gasić ogromne pożary

Kilkuosobowa grupa strażaków z Legnicy dołączyła do swoich kolegów z całego Dolnego Śląska do konwoju jadącego do Francji. Pożarnicy są już na miejscu i pomagają swoim francuskim kolegom gasić ogromne pożary domów mieszkalnych, lasów i nieużytków. 

Wyjątkowa uroczystość z okazji 95. urodzin porucznika Uniatowicza

W siedzibie starostwa powiatowego w Legnicy odbyła się piękna uroczystość. Członkowie zarządu powiatu złożyli najserdeczniejsze życzenia Franciszkowi Uniatowiczowi z okazji jego 95. urodzin. Dostojny jubilat jest prezesem Zarządu Koła Miejskiego Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Legnicy.

Pomogli 2-letniej dziewczynce, dostali podziękowania od rodziców

Legniccy policjanci eskortowali do szpitala rodziców 2-letniej dziewczynki, która nagle poczuła się źle. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, rodzina sprawnie i bezpiecznie dotarła przez miasto do lecznicy. Dziewczynka czuje się dzisiaj dobrze, a policjanci otrzymali od rodziców specjalne podziękowania.