×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Koszmar w czterech ścianach. 27-latek znęcał się nad ciężarną kobietą

Pięć lat więzienia grozi 27-letniemu mężczyźnie, który fizycznie i psychicznie znęcał się nad swoją partnerką. Kobieta była wyzywana, izolowana, zastraszana. Zwyrodnialec ograniczał jej kontakty ze znajomymi, wyliczał pieniądze, którymi mogła dysponować. Jego zachowanie wymaga szczególnego potępienia, choćby z tego powodu, że młoda kobieta była w ciąży.

Rodzina mieszka w jednej z miejscowości w gminie Rudna. Tamtejsi policjanci przyjechali na interwencję, po tym, gdy 27-latek wszczął awanturę domową. Podczas czynności, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna już od dłuższego czasu znęca się nad swoją wybranką. 27-latek, będąc najczęściej pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, bez żadnego powodu poniżał kobietę. Wyzywał ją, krytykował, zastraszał, izolował, a nawet zabraniał spotykania się ze znajomymi. Innym razem, groził ciężarnej partnerce, pozbawieniem życia.

Koszmar przerwali dopiero policjanci, którzy odstawili agresora na „dołek”. Zebrane w sprawie materiały pozwoliły śledczym przedstawić 27-latkowi zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego. Grozi mu 5 lat odsiadki.

– Nie ma zgody i pobłażania dla osób, które stosują przemoc wobec swoich najbliższych. Na wniosek lubińskiej prokuratury, miejscowy sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Osoby, które doświadczyły przemocy i są pokrzywdzone różnymi przestępstwami, mogą zwrócić się do ośrodka wsparcia, gdzie oferowana jest dla nich bezpłatna pomoc psychologiczna, prawna, psychoterapeutyczna i psychiatryczna, a także wsparcie materialne i rzeczowe. Warto skorzystać z pomocy. Nikt nie zasługuje na przemoc, zwłaszcza ze strony najbliższych osób – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Ośrodek wsparcia znajduje się przy ulicy Odrodzenia 11 w Lubinie, nr tel. 531-651-508.

 
425-99859
425-99860

Wybrane dla Ciebie

Drogowa ofensywa w gminie Rudna. Inwestycje warte 36 milionów

Dla gminy Rudna będzie to rekordowy rok pod względem wykonanych inwestycji. Zmodernizowane zostaną drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie. Powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Zaplanowane zadania uda się przeprowadzić w dużej mierze dzięki pozyskaniu środków z programów operacyjnych i funduszy rządowych.

Dotacje na remonty zabytków w gminie Rudna

Radni gminy Rudna zadecydowali o przekazaniu z budżetu 300 tys. zł na renowację miejscowych zabytków. Dofinansowanie otrzyma kilka parafii.

Zielona akcja w Kliszowie. Posadzili dęby i lipy

Z inicjatywy Nadleśnictwa Lubin oraz sołectwa Kliszów w gminie Rudna, mieszkańcy wsi posadzili w zabytkowym parku 30 dębów oraz 20 lip. W akcji wziął udział m.in. wójt Adrian Wołkowski oraz radni gminy Sebastian Kuchar i Andrzej Górzny.

Strażacy ochotnicy z Gwizdanowa dostaną nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

Jeszcze w tym roku do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gwizdanowie w gminie Rudna trafi nowy, średni samochód ratowniczo – gaśniczy. Na ten cel władze gminy dostały dofinansowanie z budżetu państwa na poziomie 400 tys. zł. Promesę wójtowi gminy osobiście wręczył generał Adam Konieczny, zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Umowa na wykonanie nowej drogi w Koźlicach podpisana

Władze gminy Rudna podpisały umowę na kompleksową przebudowę drogi w Koźlicach, która połączy się z drogą biegnącą pod tunelem kolejowym. W ramach inwestycji powstanie nowa, szeroka jezdnia wraz z chodnikiem i zjazdami do posesji. Nowa droga ma być gotowa w ciągu siedmiu miesięcy.

Boom inwestycyjny w gminie Rudna trwa. Budowa wodociągu w Juszowicach

W Juszowicach w gminie Rudna rozpoczęły się prace związane z rozbudową sieci wodociągowej. W ramach zadania powstanie nowy wodociąg na odcinku około 70 metrów. Inwestycja pochłonie ponad 33 tys. zł.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.